Uz jubilejas koncertiem šovasar līdz rudenim ielūdz dziedātājs, mūziķis, dzejnieks, mākslinieks Igo, kas Latvijas radio ēkā jūtas kā mājās. Strādājot grupā „Remix”, Igo faktiski bija Latvijas radio estrādes un vieglās mūzikas orķestra solists, gadījies dziedāt arī to mūziku, kuras notis priekšā nolika, piemēram, orķestra diriģents, trompetists un komponists Gunārs Rozenbergs.

„Man izdevās izvairīties no nevēlamā repertuāra, jo mēs bijām pašpietiekami, Remiz radīja ārkārtīgi daudz mūzikas, pavadījām stundas un dienas ierakstot un slīpējot mūsu mūziku. Šis tas tika ierakstīts arī kopā ar bigbendu.”

Otrs darba periods Latvijas radio bija saistīts ar autorraidījumu „Izvēlies un stāsti”, pēc tam kādu laiku Igo veidoja un vadīja arī raidījumu „Domāts, darīts”.

Dziedātāja kopējais profesiju klāsts ir ļoti bagāts – vijole, dziedāšana grupās „Corpus”, „Līvi”, „Remix”, dziesmu un dzejoļu, arī eseju sacerēšana. Šajā gadsimtā jau māksla – zīmējumi, keramika paša izveidotajā mūzikas un mākslas centrā „Ceplis” Bauskas pusē:

„Vienā mirklī par meistaru nevari kļūt. Dažkārt pavadu desmit stundas dienā, lai rastos kaut kas, uz ko būtu vērts skatīties vai kādam dāvināt. 

Par „Cepli” runājot, vide ir ļoti interesanta. Te tika ražoti dakstiņi un drenu caurules, protams, ķieģeļi. Atrodamies trīs kilopmetrus pirms Mežotnes, upes krastā.”

Ekskursijas pie Igo ir ļoti dažādas – no stundas līdz pusdienai, jo viņam ir plašs piedāvājums, protams, dziedātājs gatavs sniegt koncertu vai saņemt ziedus un dāvanas, kā arī sniegt autogrāfus un atbildēt pat uz negaidītiem jautājumiem. Gadās, ka pirmos tūristus viņš pie mājas ierauga, dzerot rīta kafiju. Savai daudzpusībai mūziķim ir vienkāršs skaidrojums:

„No visa gribas pamēģināt, un, ja liekas, ka sanāk, gribas turpināt ne sliktāk, kā kaut ko tu esi darījis iepriekš. Iedzimtā spītība vai vēlme lietu izdarīt līdz galam noved pie tā, ka es patērēju diezgan daudz laika, uzsākot kādu jaunu lietu, lai to darītu arvien labāk, līdz ar to iebraucu līdz ausīm… Ja ar kādu nodarbojos pa īstam, tad otra jānoliek malā. Nevaru sacerēt dzejoli vai eseju, ja man priekšā ir krūze vai šķīvis, ko dekorēju.” 

Nepabeigtus darbus Igo ņem sev līdzi kopā ar materiāliem, lai starp koncertiem pabeigtu kādu iesāktu krūzi vai šķīvi. Jau pirms desmit gadiem viņš savu 50. Jubileju tieši 29. jūnijā svinēja ar saviem klausītājiem Liepājā – šoreiz notiks līdzīgi, tikai nu jau atjaunotajā, skaistajā koncertdārzā „Pūt, vējiņi”. Kopā ar Igo muzicēs pavadošā grupa – Jānis Strazds, Armands Alksnis, Aivars Meiers, Ainis Zavackis.

„Toreiz piedzīvoju vienu no saviem emocionālākajiem koncertiem dzīvē. Koncerts, nerēķinot starpbrīdi, noritēja trīs stundas piecdesmit minūtes. Tas, iespējams, bija garākais koncerts manā dzīvē, kurā publika mūs nelaida prom, līdz uz skatuves paliku pilnīgi viens – mūziķi bezspēkā bija prom.”

Toreiz, kad cilvēki nāca ar ziediem un vēlmi saņemt autogrāfu, Igo saņēma pārmetumus: „Un manu dziesmu Tu tā arī nenodziedāji!” Dziesmas viņš pats sāka sacerēt vēl „Līvu” laikā, savukārt, kad dziedātājs bija viens no „Liepājas kvarteta” četriem solistiem, tapa dziesma „Vēstule”. Igo vēl pirms grupas „Remix” pats tai Āgenskalna TV studijā veidoja videoklipu, viņš studējis kinorežiju Latvijas Valsts konservatorijā Anša Epnera vadībā.

Igo liela daļa Latvijas pirmoreiz savos televizoros ieraudzīja 1982. gada „Mikrofona” aptaujas noslēguma koncertā, kad "Līvi" ar savu „Zīlīti” izcīnīja 3. vietu. Dziedāt pie Ķiģeļa viņš sāka jau grupā „Corpus" 1979. gadā Grobiņas kultūras namā, vēlāk pārgāja uz "Līviem":

„1979. gadā mēs sākām ceļojumu apkārt Latvijai, pabijām daudzās vietās, tajā skaitā Latgalē. „Zīlīte” jau bija „Corpus” repertuārā. Manā pirmajā koncertā tieši „Zīlīte” izpelnījās vislielākos aplausus, un es dziesmu dabūju atkārtot. Pēc tam ko līdzīgu gaidīju pusgadu, ja ne vairāk.”

Populārā „Zīlīte”, tāpat arī „Vēstule” skanēs Igo 60. jubilejas koncertos, kuru sērija sāksies Liepājā un turpināsies Latvijas pilsētās – Jelgavā, Jūrmalā, Rojā, Rēzeknē, Ventspilī, Cēsīs u.c. – līdz rudenim. Tajos skanēs arī Zigmara Liepiņa mūzika, par kuru raidījumā parunāt neizdevās, tāpat kā par sadarbību ar komponistu Jāni Lūsēnu. 

Savas muzikālās gaitas dziedātājs kā Rodrigo Fomins sāka Liepājas bērnu mūzikas skolas vijoles klasē. Kopš pērnā gada viņš atkal ņēmis rokās vijoli un tam ierosmi guva pēc sadarbības ar dziedātāju un mūziķi Katrīnu Dimantu dziesmā „Redzēj’ puisis, redzēj’ meita”.

„Esmu atsācis vijoles spēlēšanu un daru to dažkārt trīs, četras stundas dienā. Kopš 2000. gada avārijas un politraumas vairākas reizes biju mēģinājis savest vijoli kārtībā, audzināt sevi, bet nepatika skaņa, kuru spēju izvilināt no vijoles. Noliku futlārī atpakaļ, līdz pagājušajā gadā rakstījām dziesmu un uzaicinājām Katrīnu piespēlēt kaut ko klāt jautrībai. Studijā skatījos uz Katrīnas vijoli ar nelielu skaudību.”

Izdomājis, kā savienot savu šī brīža varēšanu ar kādreizējo varēšanu, Igo tagad vijoli atkal spēlē uz skatuves, ko sola parādīt arī jubilejas koncertos. Vijoli viņš spēlēja arī savā Liepājas klubā „utt”, par kuru atgādinās arī īpaša skatuve Igo iedvesmotajā festivālā „Knifs” 1. un 2. jūlijā Bauskas pilsdrupu estrādē. Lai atgādinātu „utt”, uz skatuves kāps kluba 90. Gadu mūziķi Juris Kristons, Egons Kronbergs, Mārtiņš Burkevics un Vilnis Krieviņš, kuri pavadīs dažādus solistus.

1. jūlijā uz abām skatuvēm dominēs kantrī mūzika un rokenrols. Koncerts uz “Knifs” skatuves sāksies plkst. 18.00, kad muzicēs rokenrola dziedātājs, ģitārists Ivars Pētersons, baušķenieki “OJA Trio”, kā arī populārās grupas “Ducele”, “Klaidonis” un “Big Al & The Jokers”. Īpašs notikums pirmās dienas noslēgumā plkst. 23.00 būs veltījums Latvijas kantrī mūzikas leģendas Edvīna Zariņa piemiņai. Grupai “Dakota” pievienosies vairāki mūziķi, iejūtoties “Dakotas” mūzikas noskaņās, izpildot pazīstamas Edvīna Zariņa dziesmas, par zemes mērītājiem dziedās pats Igo.

Sestdienas, 2. jūlija programmu festivālā „Knifs” veidos  Aija Vītoliņa un Aivars Hermanis, Mārcis Auziņš, Vjačeslavs Mitrohins, “Laime pilnīga”, “Līvi”, “The Hobos & Ralfs Eilands” un citi,  kā arī Igo priekšnesums.