Līdzīgi daudziem kolēģiem, arī dziedātājai un dziesmu autorei Katrīnai Binderei kovida pandēmijas laiks kļuva ražīgs, jo tajā tapa materiāls debijas minialbumam „Aizturu elpu”. Nupat tas devies pie klausītājiem, tiesa, ne taustāmā, vien digitālā formātā, taču šīs un iepriekš radītās dziesmas skanēs Katrīnas nākamajā pavasarī gaidāmajos koncertos.

Uz sarunu Latvijas radio 2 dziedātāja ieradās no dzimtās Ventspils, kur strādā par mūzikas skolotāju Ventspils 2. vidusskolā, un labu laiku Katrīna dziedāja ansamblī „Jūras akmentiņi”, kura sastāvā viņas balsi pirmoreiz arī iepazina Latvijas radio 2 klausītāji. Pēdējos gados tapuši vairāki pašsacerētu un citu autoru dziesmu ieskaņojumi, Katrīna Bindere čakli sadarbojas ar apvienību „Saldās sejas” un Guntaru Raču, kura dzejolis „Piespied stop” savulaik iedvesmoja dziesmas radīšanai. Lielākoties Katrīnu uz dziesmu tapšanu mudina pašas piedzīvotās sajūtas, mirkļi, kas arī liek aizturēt elpu:

„Šis ir sarežģīts laiks, bet albums saistīts par un ap mīlestību, gan skaistiem, gan sāpīgiem brīžiem.”

Dziedāt Katrīna sākusi triju gadu vecumā, kad vecāki nolēma, ka meita varētu iesaistīties ansamblī „Jūras akmentiņi”. Pēc tam viņa mācījās Ventspils mūzikas skolas džeza un estrādes nodaļā, kam sekoja mācības jau mūzikas vidusskolā, kur apgūta dziedāšana, klavierspēle un citas prasmes.

„Es reizēm esmu bailīga, gribas pieturēties cilvēkiem, kurus esmu iemīļojusi un ar kuriem jauki kopā būt. „Jūras akmentiņos” un mūzikas skolā man bija skolotāja Astra Plostniece, kurai arī sekoju.  Ejot uz priekšu, arī realizējās mani mazie sapnīši.”

Džezu gan Katrīna neizjuta kā savu, vairāk saistījusi popmūzika. Par savu instrumentu viņa sauc klavieres, pie kurām arī, sākot ar pusaudzes gadiem, tapušas dziesmas. Laba saskaņa „Jūras akmentiņos” izveidojās ar Robertu Pētersonu, kam izdevies izveidot spilgtu karjeru, kā arī Edvardu Griezi, arīdzan dziedātāju.

„Roberts agri sāka rakstīt savas dziesmas, mēs daudz dziedājām kopā, kas man ļoti patika. Manas pirmās dziesmas palika pašas arhīvos, nelikās, ka būtu vērts tās kādam rādīt. Ilgi es sevi ļoti kritizēju, man nekas nepatika.”

Beidzot 2018. gadā Katrīna piedalījās Guntara Rača autorkoncertos un uzdrošinājās viņam parādīt savu dziesmu „Piespied stop”. Savukārt jau 2014. gadā Katrīna Bindere debitēja plašākai auditorijai Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē „Dziesma 2014”, kurā piedalījās ar dziesmu “Moment And Tomorrow”. Uzaicinājums sadarboties bija pārsteigums, iespaidoja konkursa lielā skatuve, spilgtās personības:

„Tolaik braucu uz Rīgu mācīties dziedāšanu pie Aigas Rūrānes un Ingas Bērziņas, varbūt caur viņām dziesmas autori padzirdēja par mani. Tad vēl es nedomāju savas dziesmas rādīt plašai publikai.”

Nākamais spilgtais pieteikums Latvijas pārstāvniecībai konkursā bija 2020. gada “Supernovā”, kad ar pašas, Jāņa Driksnas un Niklāva Sekača radīto kopdarbu “I Will Break Your Heart” Katrīna kļuva vienu no galvenajām favorītēm cīņā par uzvaru, kad laurus plūca Samanta Tīna. Dziesma toreiz tapa nometnē „Riga Live”, kur Katrīna iepazinās ar producentu Kasparu Ansonu. Viņš veidojis aranžējumus viņas debijas minialbumā „Aizturu elpu” ar dziesmām “Greipfrūts”, “Es lidošu”, “Monēta”, “Vīna glāze”, “Delīt” un “Brīvības iela”.

„Man ir bijis diezgan grūti saprast, kas manī ir īpašs, lai manī kāds klausītos. Tā ir bijusi nopietna cīņa ar sevi, vai man izdosies? Mūzika ir neatņemama manas dzīves daļas, bet ticība pašas spēkiem nenāca uzreiz.”

Pašlaik dziedātāja neplāno startēt Eirovīzijas dziesmu konkursā – viņas biogrāfijā jau bijis daudz dažādu solistu konkursu, arī „X-Faktors”, turklāt daudz laika aizņem ģimenes dzīve. Dokumentos viņas pilnais vārds tagad ir Katrīna Anete Bindere-Čodere, dziedātāja auklē mazo dēliņu Elvi, kas gan nekļūs par šķērsli viņas muzikālajai karjerai. Gluži pretēji – mātes loma devusi pašapziņu un spēku uzņemties arvien jaunus pienākumus.