Par Latvijas kantrī mūzikas jauno cerību dēvēto dziesminieku Edvardu Strazdiņu un dziedātāju un dziesmu autoru Gati Mūrnieku pagaidām saista tikai viens kopdarbs: dziesma „Pacelties spārnos”, kas iekļauta nule kā izdotajā Edvarda debijas albumā „Lauku dzīves miera osta”. Strazdiņam tikai divdesmit gadu, bet jau ir savs albums, savukārt Mūrniekam – 33, bet albuma pagaidām nav. Abi ir kopā uzstājušies vairākos pasākumos, Edvarda albuma prezentāciju ieskaitot, un viņiem līdzīga ir attieksme pret savu muzikālo darbību – ļaut, lai lietas notiek it kā pašas no sevis, neceļot grandiozas sapņu pilis, kaut gan, kā saka Gatis, „ par velti šajā pasaulē ir tikai sapņi, pārējais nāk ar smagu darbu”. Starp citu, viņu dziesmām ir viens un tas producents – Gints Stankevičs, kā izrādās, speciālists gan kantrī žanrā, gan populārajā mūzikā.

„Viss sākās 2020. gada nogalē, kad es vēl pats nerakstīju dziesmām tekstus, biju atklājis sevi tikai mūzikas rakstīšanā. Biju uzrakstījis dziesmu, ar domu, ka to varētu atskaņot Latvijas radio 2. Aizrakstīju mesendžerī Guntaram Račam, aizsūtīju dziesmu, nodomādams, ka nav jau daudz, ko zaudēt.  Viņam likās interesanti, un, tā kā tolaik dziesmu vārdus pats nerakstīju, tad ieteica man sazināties ar Gati. Gatim nosūtīju vienu melodiju, un tā mēs uzrakstījām kopā šo dziesmu „Celties spārnos”. Kļuvām par labiem skatuves kolēģiem, draugiem, un viss turpina notikt.”

Mūrnieks dziesmu tekstu rakstīšanā ir cilvēks ar pieredzi. Pēdējā laikā viņš cieši sadarbojas ar Baibu Ozoliņu, taču lielākoties raksta vārdus pats savām dziesmām. Tās izpildījuši „Putnu balle”, Nikolajs Puzikovs, Anna Dribas, Jenny May, Monta Strūberga un citi. Šoreiz par teksta tēmu Gatis izraudzījās jauna mākslinieka dzīvi un vēlmi tikt līdz zvaigznēm – panākumiem.

Gata paša ceļš mūzikā nav bijis viegls, audzis muzikālā ģimenē Jelgavā, puisis 4. vidusskolas mūzikas novirziena klasē apguva vairāku instrumentu – klavieru, klarnetes, ģitāras - spēli, pamazām sāka komponēt pats:

„Mani vecāki ir mūziķi – mamma vijolniece, tētis saksofonists, kādreiz spēlēja ansamblīšos, kur arī iepazinās. Es esmu piedalījies arī dziesmu svētkos gan kā korists, gan klarnetists. Ģitāru spēlēt mācījos pie Ulda Bērtiņa, spēlējot dungoju, sapratu, ka man tas patīk, sanāk dziesmiņas. Es vienmēr ar darbu gājis uz to, kur esmu tagad. Ar savu neatlaidību esmu iepaticies cilvēkiem, kuri ar mani sadarbojas.”

Gatim Mūrniekam sarakstīts materiāls teju desmit albumiem datoros, telefonos, tapušas dziesmas ar Guntara Rača vārdiem.

Edvards Strazdiņš ir rīdzinieks, apmeklēja Juglas mūzikas skolas vijoles klasi, mācījās arī klavieres, bet tad nelikās, ka mūzikas būs īstais aicinājums. Atklājis sev popmūziku, jaunietis pusaudža gados ķērās pie dziesmu radīšanas:

„Solīti pa solītim, rakstot dziesmas, pat nedomāju, kā tās izklausīsies albumā. Man galvenais ir uzrakstīt labu dziesmu. Kantrī ir žanrs, kuru esmu iemīlējis gandrīz kopš bērna kājas, tas man saistās ar laukiem, īstu dzīvi, kas man patīk. Bērnībā man bija  sapnis aizbraukt uz Ameriku, kur kantrī ir ļoti populārs. Kamēr tas nav izdarīts, to cenšos realizēt tepat Latvijā, tāpēc jaunās dziesmas „Māsiņ, nāc man līdzi” videoklipā netrūkst ne retro auto, ne motociklu, ne zirga, attēlojot kantrī dzīvesveidu.”

Pašlaik Strazdiņš mācās par automehāniķi Rīgas Tehniskajā koledžā, taču, domājams, šis darbs nespēs aizstāt to gandarījumu, ko sniedz mūzika. Jau 4. klasē Eduards ar draugu nolēma dibināt savu vokāli instrumentālo duetu, piedalījās skolas rīkotajos pasākumos, kā arī debitēja Pieci.lv veidotajā raidījumā „Garāžas grupa”:

„Darbs grupā nozīmē lielāku atbildības sajūtu, lai tu kaut ko nesajauktu, jo, ja esi viens pats, tu domā tikai par sevi.
Arī Gatim Mūrniekam ir ansambļa dalībnieka pieredze – pirms apaļiem 10 gadiem tika dibināta grupa „On My Way”,  kurā Gata kolēģi bija Kristaps Baltiņš, Aigars Kudrickis un rīdzinieks Raitis Mednis. Ievērību guva vairākas Gata sacerētās dziesmas „Par klauniem”, „Bet tā notiek” u.c. Pēc dažiem gadiem Mūrnieks palika viens un sāka solokarjeru, kuras pirmais spēcīgais uzrāviens bija piedalīšanās Mārtiņa Freimaņa dziesmu koncertos:

„Ar „On My Way” ierakstījām desmit dziesmas, muzicējām astoņus gadus, līdz sapratām, ka gribam iet katrs savu ceļu, tāpēc albumu tā arī neizdevām. Tagad solo ierakstītas sešas dziesmas, un man šobrīd ir dzīvais sastāvs, kurā piedalās arī Aigars Kudrickis.”

Dziesminiekam Edvardam Strazdiņam sagatavotas divas programmas – akustiskā un pa pusei akustiskā ar dziesmām, kas izdotas albumā „Lauku dzīves miera osta”. Tās būs iespējams noklausīties 18. jūnijā Talsu novada Dursupē, kur notiks jau otrais jaunā mākslinieka organizētais brīvdabas koncerts. Piedalīties solījis arī Gatis Mūrnieks, kam maija mēnesī izdota jauna dziesma „Laiks nemelo”. Par tās impulsu kļuva Gata tēta nesenā aiziešana mūžībā un tēma mūžīga – par to, ka tikai laiks sadziedē visas rētas. Kā tas notiks, redzams dziesmas video, kurā piedalās arī mūziķa draudzene Karīna. Mūrnieks radījis arī dziesmas tekstu jaunākam seriālam „Rūgtās izvēles”, kas pirmizrādi piedzīvos 16. maijā:

„Mūzikā es daru to, kas man patīk – kas notiks, tas notiks. Un jāsaka „jā” visām iespējām! Man ir bijuši dzīvē visādi posmi, kad esmu juties salauzts un nevienam nevajadzīgs. Tagad ir skumjš posms, bet laiks sadakterēs. Un man jādara viss, lai mans tēvs ar mani lepotos.”