Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz plašāk runāsim par siltumizolācijas materiālu siltumvadītspēju, pretestību un enerģijas zudumu aprēķināšanu.

1.jautājums. Vēlos siltināt bēniņus. Skatos minerālvates tehnisko raksturojumu. 150mm bieza- siltumvadītspēja 0.038 un 50mm bieza tieši tas pats. Vai tās aiztur siltumu vienādi? Vai ir vērts pirkt biezāko un maksāt dārgāk, ja rezultāts vienāds?

2.jautājums. Privātmāja, istabas sienas apšūtas ar rīģipsi, virsū tapetes. Rīģipsis piestiprinātas pie vieglmetāla profiliem, tie izvietoti ik pa 60cm. Kā pareizi pie rīģipša piestiprināt mīkstās kokšķiedru plāksnes, bez pielīmēšanas?

3.Jautājums. Būvējot saimniecības ēku starp griestu sijām vienā kārtā salikti dēļi ar pelējumu un plaši izplatītu pelēku sēni. Kā apturēt šo sēni un pelējumu?

4.jautājums. Ir vēlme lauku garāžā izbūvēt jaunu grīdu. Guļbaļķu ēka, ar aptuveni metru augstiem betonētiem pamata cokoliem. Agrāk tā bija kūts. Plānoju izrakt vismaz 70cm melnzemi, līdz sasaluma joslas beigām. Plānotais grīdas „pīrāgs”: 5cm grants, 30cm lauku sētā savāktie akmeņi, sākot no lielākiem un pakāpeniski likt mazākus, virspusē 10cm noblietētas šķembas, 5cm smilts, 10cm ekstrudētais putupolistirols, plēve, 10cm betona klona uz stiegrojuma sieta. Vai viss ir pareizi? Saliktu akmeņu ideju esmu ņēmis kā paraugu no Romas impērijas ceļiem, jo laika gaitā laukos ir savākti daudz un dažādi akmeņi, kurus gribētu lietderīgi izmantot.

5.jautājums. Esmu mājražotāja un strādāju ar piena pārstrādes produktiem. 20 kvadrātmetru darba telpas grīda ir betonēta, arī kanalizācja ar slīpumu ir iestrādāta. Meklēju kādu divkomponentu materiālu, kuru uzliet virs betona. Veikalos katrs saka ko citu. Firmu piedāvātā apstrādes izmaksa ir 3 līdz 4 tūkstoši eiro. Protams, es to nevaru atļauties. Kādi būtu Jūsu ieteikumi?

6.jautājums. Daudzdzīvokļu māja, pirmais stāvs, nav siltināta. Ar pretvēja kokšķiedras plāksnēm nosiltinātas virtuves sienas. Savienojuma vietā no griestiem uz leju parādījusies 50cm plaisa. Kā un ar ko šo plaisu varētu likvidēt?