Raidījumu klausieties audio pielikumā.  Šoreiz plašāk par ēkas griestu siltumizolācijas risinājumiem, materiālu izvēli un darba gaitu.

1.jautājums. Kā pareizi jaunceltnē izveidot griestu „pīrāgu” starp 2.stāvu un aukstiem bēniņiem? Starp otro stāvu un bēniņiem šobrīd ir koka sijas. Plānots likt akmens vati 40 cm biezumā, bet neskaidrība ir par plēvi virs un zem vates, jo celtnieku domas dalās.

2.jautājums. Kāds būtu pareizais „pīrāgs"  guļbaļķu mājas pirmā stāva istabas griestiem, ja plānots ar laiku izbūvēt mansardu. Plānojam pie sijām stiprināt dēļus, kā melnos griestus, zem tiem rīģipsi.  Ko likt virs dēļiem? Kādu plēvi izmantot?

3.jautājums. Malkas śķūnim, gribu  uzliet  betona grīdu. Noraku 40 cm augsnes kārtu. Norokot virskārtu atsedzās mitrs māls. Vai uz māla var bērt šķembas? Plānoju uzbērt 15cm šķembas un noblietēt. Vai 10 cm betona kārta ir pietiekama?

4.jautājums. Vēlos pilnībā renovēt ar ķieģeļiem apšūtu septiņdesmitajos gados celtu 150mm stāvbūvi, starpā ir 50mm gaisa sprauga. Pa vertikāli  ķieģeļi vietām ir savienoti ar  stāvbūvi. Domāju siltināt no iekšpuses, ar kokšķiedras plāksnēm. Cik biezas plāksnes izmantot? Ar ko nobeigt siltināšanu? Vai likt rīģipša loksnes? Vai nepieciešama  plēve?

5.jautājums. Vai  mājai pie jumta maiņas zem skārda var un vajag likt elpojošu difūzplēvi?  

6.jautājums. Vai koka māju drīkst pārklāt ar plēvi un pēc tam siltināt ar putuplastu. Virs koka  uzklāta pape.