Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Pirms 16 gadiem uz fasādes tika uzklāts mozaīkas apmetums. Tagad saules pusē tas ir sācis lobīties. Uz sienām, kur saule visu laiku netiek, viss ir kārtībā. Kā šo apmetumu noņemt? Vai var jauno apmetumu klāt virsū vecajam, neko nenoņemot?

2.jautājums. Jautājums par jumta vēja barjerām. Mājai 2017. gadā mainīts jumta segums un  spāres. Uz spārēm uzklāta difūzijas plēve. Pēc tam  betona dakstiņi. Tagad grasos jumtu siltināt no iekšpuses. Vai  nepieciešams starp spārēm likt papildu vēja barjeru? Ja jā, tad kādu?

3.jautājums. Divstāvu vasarnīca, netālu no jūras. Ārsienu "pīrāgs” - apmetums, ķieģelis, 3cm gaisa sprauga, 10 cm karkass, kas no lauka puses apšūts ar 2,5 cm dēli un pildīts ar 2x5 cm putuplastu, nobeigumā - skaidu plāksne. Lai no iekšpuses varētu aizpildīt spraugu, būtu jānoņem skaidu plāksne un  putuplasts. Pēc tam koka karkasam jāpieliek vēl 10 cm un jāiepūš ekovati. Noslēgumā  2,5 cm kokšķiedras plāksne un kaļķa apmetums. Varbūt ir  kas vienkāršāks?

4.jautājums. Jaunbūves pirmajā stāvā plānota apsildāma grīda. Gribēju uzzināt Jūsu viedokli par melnajām betona grīdām zem putuplasta. Kādi ir ieguvumi šādai grīdai?  Vai uz melnās grīdas papildus ir jāliek hidroizolācija – ruberoīda klājums? Ir plānots šāds grīdas „pīrāgs”: blietēta grunts, blietētas šķembas 150 mm, tvaika izolācijas plēve, betona melnā grīda, ruberoīda klājums, ekstrudētais putupolistirols, stiegrojuma siets, siltās grīdas apkures caurules, sausais betons. Vai šāds grīdas pīrāgs ir pareizs?  Kur beidzas plēve, kas atrodas zem melnās grīdas ?

5.jautājums. Vēlos uzcelt malkas šķūni uz stabveida veidņos lietiem betona pamatiem. Paredzēta OSB  grīda, kas 15 cm pacelta virs zemes līmeņa. Kā likvidēt zāles un nezāļu augšanu pagrīdē? Zemes norakšanu un  šķembu uzvešanu fiziski nespēju paveikt. Ar kādu plēvi labāk pārsegt esošo zālienu?

6.jautājums. Vai bēniņu telpas ventilācija ir nepieciešama? Ja ir, tad, kā to racionāli izveidot?