Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz būveksperta padomi par skārda lokšņu jumta klājumu veidiem, konstrukciju, hidroizolāciju un  materiālu izvēli.

1.jautājums. Šobrīd būvējam mājas jumtu, klājums - skārda loksnes. Vai starp hidroizolācijas plēvi un latojumu ir jābūt ventilācijas atstarpei? Vai iespējams būvēt bez atstarpes un  virs plēves uzreiz likt latojumu?

2.jautājums. Iegādājos dzīvokli daudzdzīvokļu ķieģeļu mājā. Dzīvoklis atrodas mājas galā, ziemeļu pusē. Manāms, ka bijis mitruma pelējums. Domājam veikt kapitālo remontu. Kā apstrādāt un siltināt ziemeļu puse sienu? Siltināt no fasādes puses nav iespējams.

3.jautājums. Par privātmājas siltināšanu. Ar ķieģeļiem apšūta divstāvu koka stāvbūve. Kādas ir Jūsu domas par šādu māju siltināšanu, iepūšot siltināmo materiālu starp ķieģeļiem un koka stāvbūvi? Vai šāds siltināmais materiāls ar laiku nenosēdīsies?

4.jautājums. Ap 1980.gadu no gāzbetona blokiem celta māja. Gaisa sprauga piepūsta ar putām, māja apmūrēta ar silikātķieģeli. Pamati un cokols siltināti ar 100mm ekstrudēto putuplastu. Griestu pārsedze - betona plāksne. Mājas puspagrabā ir centrālās apkures katls. Šajā telpā plānoju izvietot apkures akumulācijas tvertnes un karstā ūdens boileri. Kādus materiālus un cik biezu slāni izvēlēties, lai šo telpu nosiltinātu no iekšpuses? Šajā pašā būvē atrodas neapkurināms sakņu/aukstais pagrabs, bet dziļākā līmeni. Pagraba ārsienas nav siltinātas. Kādu risinājumu labāk izvēlēties, lai nesabojātu pagraba klimatu, materiāli turētos pie griestiem un sienām?

5.jautājums. Dzeramā ūdens akā ir nokļuvis piesārņojums - motoreļļa. Kāds būtu efektīvākais paņēmiens, lai aku attīrītu no eļļas un ūdeni atkal varētu lietot?