Raidījumu klausieties audio pielikumā. Arī šoreiz raidījumā dominē jautājumi par ēkas siltināšanas iespējām un materiāliem.

1.jautājums. Plānoti aukstie bēniņi un metāla jumts, līdzīgs valcprofilam. Tur it kā ir valce, bet tā ir aizkabināma nevis valcējama. Pats profils pie latām stiprinās ar skrūvēm. Kādu plēvi likt zem šī seguma? Difūzijas plēvi vai antikondensāta? Pats ražotājs instrukcijā norāda ka jālieto viena plēve - neelpojoša antikondensāta plēve. Kāds ir loģiskais pamatojums?

2.jautājums. Kādus materiālus Jūs ieteiktu izvēlēties Līvānu tipa mājas siltināšanai no ārpuses? Pamatus un jumtu nepieciešams papildus nosiltināt?

3.jautājums. Ar ko varētu siltināt no augšpuses neizbūvēto stāvu starp sijām, lai apakšējais stāvs būtu siltāks? Vēlētos ekoloģisku, vieglu un pašu spēkiem ieklājamu materiālu.

4.jautājums. Plānoju būvēt koka karkasa māju. Ārsienu koka karkass no materiāla 50x200mm, jumta spāres 50x200mm, metāla jumta segums. Ārsienām un jumtam gribu izmantot kokšķiedras pretvēja plāksni ar spundi, ārsienās kokšķiedru plāksni montēšu pie karkasa. Kā pareizi kokšķiedras plāksni montēt jumta daļā? Kokšķiedras plāksni plānoju 25mm biezu, ārpuse apdarei izmantošu koka apdares dēli. Kāda būtu minimālā gaisa sprauga starp kokšķiedras plāksni un apdares dēli? Ārsienu un jumta siltināšanai izmantošu ekovati. Kāds būtu ieteicamais siltinājuma biezums?

5.jautājums. Vai ekovatei, kokšķiedras vatei siltinot no iekšpuses ir vajadzīga tvaika barjera?

6.jautājums.  Apmēram pirms 110 gadiem celta guļbaļķu pirts, izmantota arī kā gaļas kūpinātava. Melna pēc velna, platība apmēram 2,5X2,5m. Grīda - noblietēta zeme, virsū režģis. Domāju kādus 25cm norakt. Kā pareizi siltināt grīdu, sienas, griestus? Stāvbaļķu māja celta ap to pašu laiku. Kā pareizi siltināt otro stāvu, lai nebūtu tik auksts? Domāju no iekšpuses, bet varbūt vajag arī no ārpuses?