Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kā pareizi rīkoties, lai uzvarētu mūžseno koka māju problēmu - raudošo mājas sēni, jeb brantu. Sēnes augļķermeņi slēpjas zem koka konstrukcijām un bieži vien mājas saimnieki tos pamana tikai tad, kad postījumi ir jau apjomīgi.

1.jautājums. Otro reizi mājā ir iemitinājusies branta sēne. Tā nāk no mājas pamatiem. Vai varat ieteikt tiešām labu speciālistu, kas palīdzētu tikt galā ar šo nejauko sēni?

2.jautājums. Koka stāvbūve, apdzīvota tikai vasaras sezonā. Virtuves stūrī virs grīdas pamanījām sarkanīgas pūkas. Noņēmām linojeju, uzlauzām grīdas dēļus un konstatējam, ka pagrīdē izplatījusies sēne, dēļi sairst. Laboratorijā apstiprināja visļaunākās aizdomas – tas ir brants. Ko darīt? Vai iespējams to apkarot pašu spēkiem?

3.jautājums. Tuvākajā laikā plānoju savai jaunbūvei nosiltināt lentveida pamatus un sienas. Kurā augstumā būtu pareizāk veidot šo salaiduma līniju - tieši horizontālās hidroizolācijas vietā vai varbūt to nobīdīt augstāk vai zemāk? Pamatiem ekstrudētais putupolistirols, ārsienām akmens vate. Vai šo salaiduma vietu starp abiem materiāliem labāk veidot pilnīgi slēgtu vai tomēr atstāt kādu ventilācijas spraugu? Plānotais grīdas augstums ir aptuveni 60mm virs pamatu līmeņa

4.jautājums. Dzīvojam 119.sērijas daudzdzīvokļu mājas pēdējā stāvā. Mājai nav siltinātas ne ārsienas, ne arī bēniņi. Dzīvoklim nav mainīti logi. Cik svarīgi ir nomainīt esošos logus pret ļoti kvalitatīviem logiem, ja mājai tuvākajā laikā netiks siltināta?

5.jautājums. Kā labāk nokrāsot virtuvei krāsojamās tapetes? Tā jau būs trešā reize, šoreiz sienas ir ar tauku traipiem.