Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu pa ēkas pamatu izbūvi, tehniskajiem risinājumiem un būvmateriālu izvēli.

1.jautājums. Mantota veca māja. Pusei mājas nav pamatu, tos gribam ieliet. Māja atrodas pie jūras, kāpu zonā. Vai zem pamatiem ir nepieciešama šķembu kārta vai pietiktu ar grants slāni? Tur kur mājas pamati saglabājušies nav ne šķembu, ne grants. Vai ekstrudēto putuplastu pie pamatu liešanas var izmantot kā veidni, lai vēlāk pie pamatu siltināšanas nebūtu jālīmē?

2.jautājums. Dzīvoju vecā koku ēkā, apmūrēta ar ķieģeļiem. Ēkai parādījušās plaisas. Atraku pamatus, tur ir sakrauti akmeņi, starpā smiltis. Vai būtu pareizi, ja atraktu 1m20cm, smiltis ar ūdeni no akmens šuvēm paskalotu, kā veidni izmantotu 100mm putuplastu, betonētu ap pamatiem 200mm platu joslu, vidū liktu sietu?

3.jautājums. Mājas ārpusē sasprēgājuši gāzbetona bloki, bet iekšpusē veseli. Ko darīt, kā rīkoties?

4.jautājums. Ar kādu krāsu krāsot fasādi? Siltināta ar siltumizolācijas plāksnēm, kuru dekoratīvais slānis sastāv no cementa, kvarca smiltīm, stiegrošanas fibrošķiedras.

5.jautājums. Metāla jumta krāsa izbalojusi un salaiduma vietās vispār nav. Kādu krāsošanas metodi un krāsu Jūs ieteiktu? Varbūt izmaksu ziņā lētāk uzlikt jaunu jumtu?

6.jautājums. Vēlos nokrāsot divstāvu ēku, bet šaubos, vai pirms tam vajadzētu siltināt. Ēka celta ap 1950.g. uz veciem pirmskara mājas pamatiem. Ķieģeļu ēkas sienas ir apmestas ar cementa javu, ķieģeļi mūrēti ar kaļķa javu. Pamatu daļā un virs tiem spiežas cauri pleķi: irdeni, balti kā milti. Šovasar ap pamatiem tiks veidota hidroizolācija. Vai ir jēga siltināt ar vati, jo baidos, ka šie pleķi var pēc tam spiesties iekšsienās. Vai 5cm vai 10cm vate dotu efektu? Ko Jūs ieteiktu, krāsot fasādi bez siltināšanas vai tomēr siltināt ar vati? Cik biezu vates slāni izmantot?