Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu par ēkas siltināšanu, materiāliem, mansarda ventilāciju.

1.jautājums. Nosiltinot mansarda telpu trapeces formā, veidojas miniatūrs trīsstūris - aukstie bēniņi. Vēlos mājas abos galos ievietot ventilācijas sietus, lai papildus ventilēto šo mazo trīsstūri. Vai tas ir pareizi?

2.jautājums. Vai mūrlata ir jāsiltina no ārpuses, ja tā ir zem jumta un aizsargāta ar vēja kasti? Ja tā paliek nesiltināta, tad labāk ventilējas. Apdzīvots mansards, siltināts no iekšpuses.

3.jautājums. Atsedzot konstrukcijas izrādījās, ka mājas vērbaļķis -  griestu pārseguma sija, ir satrupējis. Trupēšana ir pie ēkas ārējās sienas. Baļki vajadzētu vai nu nomainīt vai nodrošināt ar stiprinājumiem. Kāds būtu labākais risinājums? Griesti siltināti ar māliem un granti. Vienu daļu no šī siltinājuma esam iznesuši. Vai granti un mālu vajadzētu noņemt no visiem griestiem, arī veselās daļas? Ar ko piepildīt spraugu? Kādus siltināšanas materiālus izmantot, lai tie veidotu gan skaņas, gan situma izolāciju?

4.jautājums. Vai drīkst uz akmens vates bērt ekovati? Akmens vate 5 līdz 10cm. Griestu „pīrāgs”: rīģipsis, 3,5cm tukšums, OSB, akmens vate un ekovate. Vēdināmie bēniņi.

5.jautājums. Kāds ir Jūsu viedoklis par lamināta plātņu izmantošanu iekšpusē, mājas sienu gala apdarei? Ja visas sienas un griesti būs ar laminātu, vai netiks radīta dzīvošanai kaitīga vide? Ir šaubas par formaldehīda izgarojumiem un to ietekmi uz veselību. Privātmājas būvnieks rīģipša vietā piedāvā lamināta apdari.

6.jautājums. Vēlos uzcelt mazu siltumnīcu. Kā aprēķināt vajadzīgo plēves daudzumu? Celšu arī mazmājiņu. Kāds mazmājiņai būtu aptuvenais kokmateriālu patēriņš?