Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu par koka stāvbūves atjaunošanas, stiprināšanas un siltināšanas darbiem.

1.jautājums. Veca divstāvu koka stāvbūve. Diemžēl, tā savulaik apmūrēta ar silikātķieģeļiem. Protams, šur tur ir pabojāts apakšējais vainagbaļķis, vietām arī  sienu konstrukcijas. Bojātās vietas plānots aizvietot ar bloku mūri, atjaunojot arī pamatu hidroizolāciju. Kā veicama bloku mūra stiprināšana pie paliekošās koka konstrukcijas? Kā stiprina jauno mūri pie atlikušajiem koka stāvbaļķiem, ja aizvieto tikai apakšējo vainagbaļķi? Kā jauno mūri stiprina pie augšējā starpstāvu vainagbaļķa, ja pilnībā visu pirmā stāva sienu aizvieto ar mūri? Par ēkas siltināšanu no ārpuses, ja starp ķieģeļu mūri un koka sienu ir gaisa sprauga. Vai šajā gadījumā to  iespējams pareizi izdarīt?

2.jautājums. 1974.gadā celta pusotra stāva privātmāja. Jumta stāvā ir divas dzīvojamās istabas. Bēniņu siena  un istabas ziemā ir aukstas. Sienas biezums ir 17 cm. Pakojumā nezināma vate,  no bēniņu puses apsisti prasti dēļi. Gribu sienu nosiltināt. Kā un  ar ko to vislabāk izdarīt? 

3.jautājums. Divstāvu daudzdzīvokļu māja, gāzbetons apšūts ar ķieģeli, krāsns apkure. Pirmais stāvs nav apdzīvots un netiek apkurināts. Otrajā stāvā dzīvokļiem pelē sienas, grīdas aukstas, mitrums 80%. Māju nevar siltināt, jo nav visu īpašnieku piekrišana un finansējums. Kā rīkoties, lai kaut nedaudz mazinātu mitrumu un pelējumu?

4.jautājums. Laukakmeņu mūra māja, atrodas blakus ceļam, kas ir aptuveni 1m augstāks nekā mājas ieejas durvis. Teritorijā visu laiku ir augsts gruntsūdens līmenis. Tiks ierīkota drenāžas sistēma, plānots ūdeni novadīt uz blakus esošo dīķi, to raks apmēram 30m no mājas. Mājas ieejas durvis ir vienā līmenī ar zemi, tās pacelt uz augšu nav iespējams. Vai ir lietderīgi norakt 20cm no  piemājas zemes, lai var izveidot vismaz vienu slieksni? Tad sniegs neiekļūtu mājā un pie viena nolīdzinātu piemājas teritoriju?