Raidījumu klausieties audio pielikumā. Piedāvājam atbildes uz šādiem klausītāju jautājumiem.

1.jautājums. Guļbūves mājai  vēlamies izbūvēt jumtistabu. Mājai ir divslīpu jumts - slīpums 45 grādi  . Uz jumta ir skrūvēts metāla dakstiņprofils, zem jumta vēdināma gaisa sprauga un jumta plēve. Kāds būtu tālākais slīpnes „pīrāgs”? Domājam siltināt ar ekovati vai beramo kokšķiedru vati, ar ko būtu labāk?

2.jautājums. Vai Jūs ieteiktu silto grīdu montēt plātnes pamatos? Betona plātnē bez papildus siltinājuma kārtas. Pie nosacījuma, ka pamatu plātne ir kārtīgi nosiltināta, bez aukstuma tiltiem. Arī māja būs labi nosiltināta. Ja šī betona kārta ir 200mm, esmu dzirdējis, ka šādam risinājumam būs pārāk liela siltuma inerce un siltums mājā nebūs regulējams.

3.jautājums. Divistabu  dzīvoklis pirmajā stāvā, divstāvu mājā. Mājas koridorā  un istabās ir nepatīkama smaka. Zem koridora ir pagrabs, tajā  ūdens nekrājas. Uz dzīvokļa sienām nav pelējuma. Ko var darīt, lai likvidētu smaku pagrabā un dzīvoklī? Kurā gada laikā būtu labāk veikt pagraba remontu?

4.jautājums. Plānojam nosiltināt mājas bēniņus. Skaidrs, ka vislabāk  būtu  iepūst 40cm ekovati, bet  nosiltināt 200 kvadrātmetrus ir liels izaicinājums ģimenes budžetam.  Vai to pašu efektu var panākt siltinot pamazām ar ruļļu vati vairākās kārtās?

5.jautājums. Dzīvojamā māja ar aukstajiem bēniņiem (jaunbūve). Pārsegums - koka kopnes, no apakšas liekam 30mm koka latas pie kurām piestiprinām 20mm kokšķiedras plāksnes un  rīģipsi. No  augšpuses beramā akmens vate vai ekovate 40cm. Vai nepieciešama tvaika izolācija, ja vati bērsim uz kokšķiedras plāksnēm?

6.jautājums. Līvānu māja, uz ārsienām gadu nostāvējušas OSB plāksnes. Tagad vēlamies māju siltināt ar akmens vati. Kāda ir darbu secība?