Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šajā raidījumā  uzzināsit ko darīt, ja mājā iemitinājies nelūgts apakšīrnieks, koksnes kaitēklis – koksngrauzis. 

1.jautājums. Atjaunoju vecu koka māju- stāvbūvi.  Pārsvarā visas koka detaļas ir nomainītas. Sienas uz jaunām brusām un izveidota jauna jumta konstrukcija ar 250x50mm spārēm. Pamanīju, ka divu mēnešu  laikā visās spārēs parādījušies caurumi, viena spāre diezgan nopietni cietusi. Noķēru kukaini, koksngrauzi . Vai ir vērts cīnīties un mēģināt visu apstrādāt ar kādu līdzekli? Kā tikt vaļā no kukaiņiem? Vai nav variantu un nopietni cietušās spāres jānomaina?

2.jautājums. Par laminātu. Dzīvoklī nupat kā ieklāts vienu centimetru biezs lamināts ar 4V gropēm, 33.klase, zem lamināta korķa klājums. Vai laminātu ir nepieciešams vaskot? Ja nepieciešams, tad ar ko labāk vaskot un kā?

3.jautājums. Plānots ar laiku pagrabā ierīkot dušas kabīni. Noskatīts 80l vai 100l elektriskais ūdens sildītājs.  To plānojam piestiprināt pie pagraba starpsienas. Vai to var darīt, ja starpsiena mūrēta 60-gados no sarkanajiem ķieģeļiem, tās biezums ir 13 cm.  Vai tā turēs ūdens sildītāja svaru?

4.jautājums. Vai pusotra stāva mājas jumta pārkare ir jāsiltina? Siju nesiltinātā daļa, pēc jumta konstrukcijas, veido pārkari otrā stāva grīdas līmenī. Tāda sajūta, ka otrā  stāva grīdā ieplūst aukstums.

5.jautājums. Veca, šķība koka grīda. Vēlos to iztaisnot ar pašizlīdzinošo betona javu. Ko var likt starp koka grīdu un betona javu, lai koka grīdai nenodarītu kaitējumu? Varbūt ar ūdeni atšķaidītu PVA līmi, lai veidotu  tādu kā plēvīti? Vai ir citi varianti? Koka grīda  ir labā stāvoklī.

6.jautājums. Mašīnas nojume ar metāla jumtu. Vai jumta klājumam vajadzīga pretvēja plēve?