Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta padomi, kā soli pa solim guļbūves ēkā ieklāt silto grīdu. Kādi nosacījumi jāievēro un kurus siltumizolācijas materiālus izvēlēties.

1.jautājums. Guļbūves pirmajā stāvā gribu ieliet silto grīdu. Kādam būtu jābūt pareizam grīdas līmenim? Esošā situācija: pamatu augšpusē kausējamais ruberoīds, imprignēta brusa (H-100mm), pirmais baļķis. Kādam jābūt pareizam siltās grīdas „pīrāgam”? Segums - flīzes un lamināts siltajām grīdām.

2.jautājums. Kā pareizi ēkas pirmajā stāvā ierīkot silto grīdu? Kur jāatrodas stiegrojuma sietam - virs ,vai zem siltas grīdas caurulēm?

3.jautājums. Daudzdzīvokļu mājā noņēmām veco grīdu. Tagad nelīdzeni betona paneļi. Iespēja likt klājumu ir tikai 6,5cm. Apakšā pagrabs, griesti no apakšpuses siltināti. Kāds būtu ieteicamais „pīrāgs”? Vai var izlīdzināt, tad likt hidroizolāciju, putuplastu un grīdas segumu?

4.jautājums. Simtgadīga koka stāvbūve. Akmens mūra pamati.

4.1. Jāsiltina jumta kores. Kā pareizi to izdarīt? Tie ir mazi kambari, kur vējš staigā turpu šurpu. Šīfera jumts.

4.2. Centrālā telpa, apmēram 9 kvadrātmetri. Tiks vilkts ūdens vads un kanalizācijas caurule. Kā pareizi veidot pamatus? Siltināt? Betonēt?

4.3.Kā labāk mainīt koka stāvbūves pirmo baļķi? Vietām tas ir bojāts. Vai aizvietot to ar kādu citu izturīgu materiālu? Plānota vannasistaba. Kā pareizi to sākt veidot? Esam izņēmuši zemi, apmēram 50cm. Pamatos ir daudz būvgružu, izdedži un māls. Pirmo taisīsim grīdu. Viena starpsiena, baļķis nopuvis, tagad ir caurums. Kā to nostiprināt?

4.4. Kādēļ ir sajūta, ka visā mājā ir pastāvīgs caurvējš? Māja ziemā ātri atdziest.