Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz būveksperta ieteikumi, kā dzīvoklī nodrošināt skaņas un vibrāciju izolāciju, kādus  materiālus izmantot.

1.jautājums. Par skaņas izolāciju daudzdzīvokļu ēkā. Kā visefektīvāk nodrošināt to, lai nedzirdētu augšējo kaimiņu radītos trokšņus - soļus, balsis, krēslu stumdīšanu. Vienā istabā pamēģinājām uzlikt iekārtos ģipškartona griestus, ar 75 mm  akmens vati, bet nav efekta. Kaimiņi nav gatavi sadarboties. Ko Jūs ieteiktu?

2.jautājums. Daudzdzīvokļu mājā 5 kvadrātmetru telpā gribētu uzlauzt veco dēļu grīdu un  ieklāt putuplastu vai citu materiālu,  uzliet javas kārtu. Telpā novietosim veļas mašīnu. Kā  pareizi un no kādiem materiāliem veidot  grīdas "pīrāgu"?

3.jautājums. Vai zem lamināta var likt silto, elektrisko paklājiņu?

4.jautājums. Par grīdas "pīrāga" izbūvi. Jāveido samērā lielas frakcijas šķembu slānis, jāliek plēve un pēc tam ekstrudētais putupolistirols. Pat ja šķembas labi sablietē, virsma nav gana līdzena, lai neatrastos kāds akmens, kas plēvi saplēš. Kā panākt līdzenu pamatni, lai putupolistirols piegultu šķembām un nebūtu šūpošanās? Esmu redzējis, ka  būvnieki virs plēves vēl veido pāris cm smilšu kārtu, lai izlīdzinātu virsmu pirms putupolistirola ieklāšanas, vai tas ir pareizi?

5.jautājums. Dzīvoju lietuviešu projekta paneļu mājā. Vannasistabā uz griestiem un sienām flīžu šuvēs ir pelējums. Esmu dzirdējusi, ka ar kvarca lampu ir iespējams cīnīties ar šo kaiti. Varbūt varat kaut ko ieteikt, lai likvidētu pelējumu?