Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Par ēkas siltināšanu. Māja celta apmēram 1950.gadā. Ārsienas „pīrāgs”: ķieģelis, 2x65mm vertikāli koka dēļi . Veicam remontu mājas iekšpusē. Kādu „pīrāgu” gatavot zem rīģipša? Vai tvaika plēvi nodarīs lielu skādi mājas gaisa apmaiņai, ja ārpusē ir ķieģeļu apdare? Noteikti vajadzētu pielietot rīģipsi, lai varētu likt arī flīzes un krāsot.

2.jautājums. Gribu siltināt māju, celta astoņdesmitajos gados. 50mm gāzbetons, sprauga un silikāta ķieģelis. Man ieteica šo spraugu aizpildīt ar termoputām, nevis likt siltinājumu virs ķieģeļa. Kā rīkoties būtu pareizāk?

3.jautājums. Divstāvu ķieģeļu māja, būvēta 80 gados. Ķieģeļu atstarpē keramzīta pildījums, bet siltuma noturība nav īpaši laba. Ja keramzīta vietā gaisa atstarpi siltinātu ar polistirola granulām, vai iegūtu siltuma efektu?

4.jautājums. Kāds būtu pareizs pagraba grīdas „pīrāgs” zem divstāvu privātmājas? Pašlaik grīdas „pīrāgs”: grunts, piķis, 5-8cm bitums, 10cm betona slānis bez stiegrojuma sieta. Pavasarī ir problēmas ar gruntsūdeņiem. Atjaunojot apkuri, pagraba stūrī tika ievietota 900 litru akumulācijas tvertne. Rezultātā, pumpa/uzkalniņš pagraba vidū un salauzts betons. Plānojam vasarā izlauzt visu betonu un izvākt arī piķa slāni. Pamata pēda, pagraba grīdas līmenis ir apmēram 2m zem zemes. Ierīkot zem grīdas horizontālo drenāžu nav īsti iespējams. Ārpusē pagraba siena no divām plaknēm ir aprīkota ar vertikālo hidroizolāciju. Māja atrodas pilsētas teritorijā.

5.jautājums. Kā secīgi rīkoties, ja vēlas izbūvēt un apdzīvot vecas koka mājas bēniņus? Ar ko sākt un kas būtu jāņem vērā?