Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu par mājas, dzīvokļa siltināšanu un materiālu izvēli.

1.jautājums. Par siltināšanu dzīvokļa renovācijas laikā. Dzīvoklis otrajā stāvā, sešstāvu silikāta ķieģeļu mājā. Siena no ārpuses: 510mm pilnais silikāta ķieģelis, kaļķa/cementa apmetums. Vai ir pamats siltināt sienas no iekšpuses, ar mīksto akmens vati un rīģipsi, vai arī būtu jāmeklē iespēja siltināt no fasādes puses?

2.jautājums. Ir viedoklis, ka viens no pamatu siltināšanas veidiem ir -  atrakt pamatus, veidojot tranšeju apmēram 30-40cm platumā un 40-70cm dziļumā. Piepildīt ar keramzītu un nosegt ar materiālu, kas pasargātu no ūdens iekļūšanas tranšejā. Kāds ir Jūsu viedoklis?

3.jautājums. Laukakmeņu mūra māja, sienas biezums 1,10m. Māja apdzīvos tikai vasarā, bet pārējā laikā tikai brīvdienās. Apkures veids vēl nav zināms. Iespējams, malkas apkures krāsnis. Vai no iekšpuses vajadzētu siltināt mājas sienas? Ja jā, tad ar ko?

4.jautājums. Ļoti mitrs pagrabs. Bojāts pagraba koka pārsegums un pirmā stāva grīda. 2/3 akmensbetona pagraba atrodas zem zemes, ir ventilācijas caurumi, grīda - mālsmilts. Doma ir nobetonēt pagraba griestus, bet nezinām kā to izdarīt. Vai tas palīdzētu samazināt mitrumu un saglābt ēku, lai neiebrūk pirmā stāva grīda? Vai labāk būtu betonēt arī grīdu, mainīt pagraba pārsegumu? Kāds būtu efektīvākais un pēc iespējas lētākais variants?

5.jautājums. Jautājums par māla apmetumu iekštelpās. Jaunbūve, sienām šobrīd izmantots OSB-3 un saplāksnis. Ir vēlme izmantot māla apmetumu, kā apdares materiālu. Vai būtu pareizi, ja esošās sienas noklātu ar 12mm kokšķiedras plāksnēm, apmest ar māla pamatslāni, pēc tam ar dekoratīvo māla slāni? Kāds būtu optimālais māla pamatslāņa biezums? Ja apmetumu var klāt pa tiešo uz kokšķiedras plāksnēm, tad vai/kāds kokšķiedru plākšņu salaiduma vietu materiāls būtu vēlams, lai izvairītos no māla apmetuma plaisāšanas? Kādos gadījumos lieto niedru sietu? Vai to var aizstāt ar stiklašķiedras stiegrojošo sietu?

6.jautājums. Gāzbetona jaunbūve, apdzīvojams mansards, jumta slīpums 45 grādi. Mansarda telpa - sešdesmit kvadrātmetri. „Pīrāgs” no ārpuses: skrūvēti metāla dakstiņi, 25mm horizontāls latojums, 25mm vertikāls latojums, difūzijas membrāna, spāres 200x50. Zem difūzijas membrānas būs mīkstā akmens vate 100+100mm, tad 50mm šķērslata, 50mm akmens vates kārta, tvaika membrāna, latojums ar līsti 20mm,  18mm skaidu plātne ar apmetumu. Vai viss ir pareizi? Ir bažas, ka pieliktā difūzijas membrāna ir par švaku un kondensāts krāsies vatē. Vai satraukumam ir pamats? Vai var droši turpināt siltināt mansardu? Kāda iekšpusē būtu labākā tvaika membrāna?

7.jautājums. Kā betonēt grīdu, ja tajā ir žurku caurumi? Kādu materiālu izvēlēties griestu klājumam - rīģipsi, stikla vati vai plāksnes?