Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz būveksperta padomi par ēkas aizsargapmales nozīmi, hidroizolācijas atjaunošanu, remonta gaitu un materiālu izvēli. 

1.jautājums. 1967.gadā būvēta daudzdzīvokļu lietuviešu projekta māja. Mājas pagrabs vienmēr ir bijis mitrs. Atjaunošanu sāksim ar mājas aizsargapmalēm.

1.1.Kā pareizi izveidot mājas aizsargapmales konstrukciju nodrošinot gaisa spraugu ūdens tvaiku izvadīšanai?

1.2. Kādu materiālu labāk izmantot aizsargapmalei- lieto betonu vai ietvju betona plāksnes, vai betona bruģi? Kādi būtu šo dažādo seguma veidu plusi un mīnusi? Visā rajonā mājām ir tikai lietā betona apmales, tāpēc vairāk sliecos uz šo risinājumu.

1.3. Vai mājas cokolam būtu jāveic siltināšana? Vai ir pietiekami veikt tikai tā kosmētisko remontu?

2.jautājums. Saimniecības māja celta no arbolīta  blokiem. Doma ir ēku apmest. Sienā trijās vietās radušās plaisas. Kā pareizi rīkoties, lai pēc apmetuma uzlikšanas nerastos plaisas?

3.jautājums. Kā uzklāt flīzes āra terasei bez jumta. Terase ir nobruģēta, bruģa spraugās visu laiku aug zāle, tā nepārtraukti jāravē. Lūdzu iesakiet, kā labāk uzklāt flīzes. Vai līmējot ar flīžu līmi vai uzklājot betona kārtu un tad liekot flīzes? Kāda ir darbu secība?

4.jautājums. Mājai liks bezazbesta šīfera jumtu un ierīkos mansarda stāvu. Kādu jumta plēvi ieklāt ?

5.jautājums. Lauku mājā zem grīdas vēlos uzbūvēt pagrabu. Kādā attālumā no mājas pamatiem un krāsns pamatiem drīkst rakt? Kāda būtu pareiza tehnoloģija pagraba sienu nostiprināšanai un mitruma izolācijai? Visapkārt mālaina augsne.