Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta padomi, kā pareizi no ārpuses siltināt senu koka stāvbūvi, guļbūvi.

1.jautājums. Sena koka kombinētā stāvbūve, guļbūve. Gribu siltināt no ārpuses. Ir padomā divi varianti. Pirmais variants: karkass, mīkstā vai cietā vate, difūzijas plēve, atstarpe, nobeigt siltināšanu ar koka dēļiem vai siltināt ar fasādes vati un tad nobeigt ar dekoratīvo apmetumu. Otrs variants: apšūt māju ar OSB un līmēt fasādes vati. Kurš no variantiem būtu labāks? Ko Jūs ieteiktu izmantot?

2.jautājums. Daudzdzīvokļu māja – 103.sērija. Dzelzsbetona plakanais jumts ar iekšējo ūdens novadīšanas sistēmu. Viena neliela daļa noklāta ar melno ruļļu materiālu vienā kārtā. Iesakiet risinājumu jumta nenoklātajai daļai? Kādu gruntējošu, hidroizolējošu materiālu izmantot, lai tas pārklātu plaisas un paneļus aizsargātu no nokrišņu ietekmes. Kā sākotnēji jāveic jumta attīrīšana? kāda ir uzklāšanas tehnoloģija – ar rullīti vai pulverizatoru? Kāds būtu labākais nākotnes risinājums šāda jumta remontam?

3.jautājums. Lauku mājai piesvīduši, spīdīgi dūmvadi. Iztīrot sodrējus dūmi vienalga nāk istabās. Ko Jūs ieteiktu darīt? Vai ir kāds līdzeklis, kurš varētu risināt šo problēmu?

4.jautājums. Saimniecības ēka ar betona pagrabu. Pagrabā krājas ūdens. Drenāža ir dārga. Kā un ar kādiem materiāliem varētu atrisināt šo problēmu?

5.jautājums. Bijusī fermas ēka. 1960.gadā ierīkots 100m dziļurbums. Tas nav izmantots vismaz 20 gadus. Izvilkām veco sūkni, ielaidām jaunu. Pusi dienas sūknēju ūdeni pļavā, tas bija melns, netīrs. Cik ilgi tas būtu jādara, lai tiktu pie normāla, kvalitatīva ūdens? Vai ir kāds gudrāks, efektīvāks veids, lai attīrītu šo dziļurbumu?

6.jautājums. Dzīvojam daudzdzīvokļu mājā, pirms daudziem gadiem ielikām pakešu logu un balkona durvis. Stiprā vējā durvis atsitās un iekšējais stikls ieplīsa. Kā labāk rīkoties? Vai iespējams nomainīt tikai vienu stiklu vai jāmaina visas durvis? Vai atstāt šādu defektu, jo aukstums jau iekšā neplūst?

7.jautājums. Privātmājas balkona jumts. Balkons no trim pusēm ir atvērts, balkona jumtā siltinājums nav paredzēts. Balkona izmēri: 1,5 x 3,5m, tas atrodas dienvidrietumu pusē. Jumtam izvēlēšos vagondēļu klājumu un virs tā skārda lokšņu segumu. Vai zem skārda nepieciešama antikondensāta plēve? Vai kondensāts var veidoties arī jumtā, zem kura nav slēgta telpa?