Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu par vannas istabas remonta iespējām, darba gaitu un materiālu izvēli.

1.jautājums. Vannas istabas remonts. No starpsienām noņemtas vecās flīzes un apmetums. Šobrīd siena ir atsegta līdz ķieģeļiem. Vai būtu pareizi pie starpsienas stiprināt rīģipsi ar līmi un dībeļiem bez siltumizolācijas materiāla un tvaika izolācijas plēves?

1.2.Vannas istabas ārsienas vēlos no iekšpuses nosiltināt un vienlaicīgi paslēpt aukstā un siltā ūdens caurules. Kāds būtu ieteicamais sienas "pīrāgs"? Šobrīd uz ārsienu skaidbetona blokiem palicis apmetums un flīzes. Vai to vajag noņemt?

1.3.Šobrīd vannas istabā ir dēļu grīda zem kuras ir dzelzsbetona pārsedzes, starpā iebērtas smiltis. Vēlos ierīkot siltās grīdas. Stāvu zemāk atrodas garāža, kas netiks ziemā pilnvērtīgi apkurināta. Kāds būtu optimāls grīdas „pīrāgs”?

1.4.Pie griestiem plānoju stiprināt metāla profilus, pie kuriem stiprināt ūdens izturīgo rīģīpsi. Starp griestiem un rīģipsi plānoju atstāt vairāk kā 10cm lielu spraugu. Vai tā var darīt?

2.jautājums. Ap 1950.gadu būvēta guļbūve. Vēlāk tai piebūvēta jaunā mājas daļa. Vecā mājas daļa tiek izmantota tikai siltā laikā, nav apkurināma. Sienas apšūtas ar apdares dēļiem, tajos parādījušies ķirmji. Ko darīt?

3.jautājums. Vienstāva koka karkasa ēka ar divslīpju jumtu un aukstajiem bēniņiem, apmēram 80 kvadrātmetru. Kaņepju ārsienas. Koka karkasam riņķī ir veidņota 40cm bieza, monolīta kaņepju betona ārsiena - kaņepju spalis, kaļķis, ūdens un pucolāns. Veidņoja jūlijā un jau novembrī uz virsmas parādījās pelējuma sēne - melna Alternaria un otra Cladosporium cladosporioides (laboratorijā noteiktas). Sēne konstatēta arī parauga iekšpusē. Pelējums ir sienai abās pusēs. Doma ir sienu nojaukt. Bet, ja censtos ko saglābt, vai uzklājot kaļķa apmetumu pelējuma sporas būtu nodalītas un telpās nenonāktu? Varbūt ir vēl kāds risinājums?

4.jautājums. Gribu nosiltināt lauku guļbūves mājas sienas . Ar ko labāk siltināt? Ko un kā Jūs ieteiktu ? Pa virsu siltinājumam ir doma likt  fasādes paneļus no stiklšķiedras kompozīta.

5.jautājums. Šobrīd saviem spēkiem veicu remontu dārza mājā. Māja būvēta no 20cm gāzbetona blokiem. Iekštelpās ielieta betona grīda, siltināta ar 10cm putupolistirolu. Šobrīd jāsiltina ārsienas no iekšpuses. Domāju veidot metāla konstrukcijas, pildīt ar 5cm biezu minerālvati, plēvi un rīģipsi. Kādu plēvi izmantot pirms rīģipša?

6.jautājums. Plānots 60 kvadrātmetru mājā ieliet betona grīdu, būs siltās grīdas. Domāju sistēmu pieslēgt pie ūdens boilera ar cirkulācijas sūkni. Meistars iesaka izvēlēties nelielu boileri - 15-25l. Vai elektrības patēriņš nebūtu mazāks ar lielo boileri? Cik liela tilpuma boileri izvēlēties? Kā ir iespējams aprēķināt, cik daudz elektrības tas patērētu, lai telpā uzturētu 22 grādus?

7.jautājums. Nepieciešama padoms, kā pareizāk rīkoties ar monolītā bloka pamatos aizbērto smilti. Pamatu pēdas augstums 20cm, 2 pamatu bloki pa 60cm un savelkošā josla aptuveni 10cm. Līdz ar to smilts aizbērta pilnā augstumā aptuveni 1,5m. Pēc katlavāna izrakšanas parādījās gruntsūdeņi un tas neļāva pēc pamatu izbūves smilti pie aizbēršanas noblietēt pa kārtām. Gruntsūdeņu līmenis attiecīgā rajonā ir diezgan austs, vietās kur raktas komunikācijas pavasarī zeme peldēja. Tagad būtu laiks domāt par grīdas pīrāga izbūvi, bet rada bažas augstais gruntsūdens līmenis, kā arī fakts, ka daļa meistaru norāda uz problēmām, kas var rasties turpmāk, ja netiks veikta pareiza gruntsūdeņu novadīšana vai blietēšana pa kārtām. Citi celtnieki apgalvo, ka tas ir lieki un rekomendē pludināšanu kā vienkāršāko variantu. Kāda būtu pareizākā rīcība šajā situācijā?

8.jautājums. Zem mājas atrodas pagrabs, tajā caur pamatiem sūcas ūdens. Ar ko apstrādāt pagraba ārējo sienu un kā pareizāk izbūvēt drenāžu?

9.jautājums. Lapenei ir zāģētu dēlīšu jumts (lubiņu). Kāda materiāla jumta segumu varētu klāt pa virsu, ja apakšā atstāj esošo? Vai var klāt bitumena viļņotās jumta loksnes?