Šis albums ir muzikāla "garderobes iztīrīšana", lai mēs varam no baltas lapas sākt kaut ko jaunu,

par SATELLITES LV jaunāko - retumu un agrāk neizdoto ierakstu albumu "Ego uguņo" saka grupas līderis Jānis Žilde, kliedējot manas bažas par to, ka satelīti savu lidojumu varētu pārtraukt pēc godalgotā albuma "Varavīksnes galā" izdošanas.

Jau pēc mikrofona izslēgšanas Jānis sola, ka topošās satelītu dziesmas būs grūvīgas, bet līdz tām varam klausīties tās 13, kas tapušas laika posmā no 2007.līdz 2017.gadam un,  vienā skaņu ripulītī apkopotas, kā spoguļattēlā parāda dažādus Latvijas mūzikas dzīves notikumus.

Tā albuma tituldziesmā "Ego uguņo" ir dzirdams tolaik nule kā atjaunotā Latvijas Radio bigbenda mūziķa Kārļa Vanaga iespēlētais saksofons:

kā portāla TvNet žurnālists es piedalījos bigbenda atjaunošanai veltītajā preses konferencē un uz Latvijas Radio kāpnēm saskrējos ar Kārli Vanagu. Tolaik mēs nebijām personīgi pazīstami, tomēr es viņu uzrunāju un piedāvāju iespēlēt saksofona solo...

Interesants ir arī 2010.gadā ierakstītā AURORAS kovera "Fetišists" stāsts, jo dziesmas tapšanas laikā neviens nespēja iedomāties, ka leģendārā grupa ne tikai atkalapvienosies koncertiem, bet arī izdos jaunu dziesmu albumu "Alma":

šī dziesma sasaucas ar manu iekšējo būtību - līdzīgi kā Ritvars Dižkačs, arī es esmu "panks uz pusslodzi", pietiekami spuraina personība, un dziļi sevī es jūtu ar viņu kaut kādu saikni, tāpēc spēju identificēties gan ar dziesmas tekstu, gan mūziku...

Albumā dzirdamais SATELLITES LV dziesmas "Pievienojies" remikss plašākai publikai atklāja nu jau zināmu popularitāti ieguvušo Vaidavas sintīpopa apvienību KASETES, savukārt dziesma "Vienā pārī" ir vienīgā, kas tapa no Latvijas krievu grupas TRIBES OF THE CITY iecerētās sadarbības ar latviski dziedošajiem mūziķiem.

Vēl viena vēstures liecība ir satelītu versija grupas BALOŽU PILNI PAGALMI dziesmai "Cilvēks tik uz pus", kas tika izdota Māra Šverna dziesmu koveru albumā "Brāļi un māsas":

mums bija ļoti draudzīgas attiecības ar tā dēvētajām "Torņa grupām" un arī mēs paši vienu brīdi muzicējām Alises ielas ūdenstornī izveidotajā ierakstu studijā. Man ļoti patīk šīs dziesmas teksts, Māra Šverna dziedājums un melodija -  un vispār Māris kā dziesmu autors man ir ļoti tuvs un saprotams...

SATELLITES LV nekad nav vairījušies no sociāli aktīviem tekstiem un albumā "Ego uguņo" tāds ir skaņdarbs "Barbari", savdabīgs Roršaha tests klausītājam, jo kāds dziesmas vārdos "tur, no kurienes tie nāk, par brīvu domu jāmaksā” sadzirdēs paralēles starp seno Romu sagrāvušajiem barbariem un mūsdienu bēgļiem, bet cits pievērsīs uzmanību teksta rindiņai „katrā no mums mīt barbari”, par ko Jānis saka:

katrā no mums mīt nezināms ļaunums, kaut vai atcerēsiemies trīsdesmito gadu Vāciju - tā ir Eiropa, kas atmodināja sevī barbaru!

Tomēr Jānis ir ne tikai mūziķis un mūzikas apskatnieks portālā TvNet, bet arī, paša vārdiem, "laimīgs trīsbērnu tēvs" un cilvēks, kurš nu jau kādu laiku ir aizrāvies ar latviešu glezniecību:

atnākot mājās, es bieži vien nevis uzlieku un noklausos mūzikas albumu, bet apsēžos pie kādas gleznas un kādas pārdesmit minūtes to baudu!

SATELLITES LV albumam "Ego uguņo" veltītais "NeFormāts" izskan ar dziesmu "Mākslas darbs (automāts)", kuras daudznozīmīgo tekstu Jānis atsakās paskaidrot, sakot:

jo vairāk Tu runā par savu mākslas darbu, jo vairāk ar to kaut kas nav kārtībā!