Aisberga neredzamā daļa ir lielāka par redzamo,

tik poētisku salīdzinājumu Latvijas "pagrīdes" mūzika izpelnījās pirms gada notikušā "NeFormāta" sarunā ar grupas INOKENTIJS MĀRPLS līderi Raimondu Lagimovu jeb Dambi, kas notika par godu grupas agrīno ierakstu apkopojumam "Āmuris un sirpis".

 

Papildus muzicēšanai IM un grupā AMORĀLĀ PSIHOZE Dambis glezno, vada senāko RadioNABA raidījumu "Bitīt matos" - un arī izdod latviešu mūzikas izlases "Latvijas punk & HC", "Latvijas metāls" un Latvijas neatkarīgās mūzikas izlasi "Odekolons", kas šogad piedzīvojusi nu jau sešpadsmito izlaidumu.

Paradoksāli, bet fakts - "Odekolons" ir vecākā joprojām izdodamā Latvijas mūzikas izlase, jo kā "Eau de cologne" šis dziesmu apkopojums sāka iznākt leģendārās mūzikas izdevniecības "Tornis" apgādā 1992.gadā, bet kopš 1995.gada "Odekolonu" sastāvdaļas jeb Latvijas neatkarīgās mūzikas grupas atlasa Dambis:

manā ieskatā, neatkarīgās grupas nav atkarīgas no producentu vai ierakstu kompāniju viedokļu spiediena vai finansēm.

Neatkarīgo grupu mūzika arī mūsdienās reti kad izlaužas cauri komercmediju sietam un par sava veida "veiksmes stāstu" te ir uzskatāma dziedātāja Evija Vēbere, kuras dziesmu "Mīlniekiem un visādiem citiem" pats Dambis "Odekolonā 16" bija iekļāvis krietni pirms Evijas dalības par skandalozu atzītajā koncertā "Mīlestības vārdā. 16+":

Evijai ir jāņem no šī skandāla labākais - viņa ir ieguvusi lielu atpazīstamību un viņas koncerti tagad būs labi apmeklēti!

 

"Odekolonā 16" iekļautas 24 dziesmas un to skaitā ir arī Dambja grupas INOKENTIJS MĀRPLS jaunākā dziesma "Bumbiņas", ierakstīta tā arī neizdotai mazajai vinila platītei, kuras otra puse bija atvēlēta Vecrīgas kroga "Aptieka" īpašnieka Kristapa Krēsliņa grupas MĀCĪTĀJS ON ACID dziesmai "Pelēks".

Diemžēl šogad desmit gadus garajam "Aptiekas" stāstam tiek pielikts punkts un pārpildītie pagrabstāva koncerti, "Aptiekas" Gada balva, kā arī festivāls "Ziemas zāles" turpmāk dzīvos vien neatkarīgās mūzikas cienītāju atmiņās:

Es atceros, ka vēl pirms "Aptiekas" darbības uzsākšanas es Kristapam palīdzēju krāsot sienas...

Žēl, ka šogad tas viss beidzas, tas tiešām bija vesels laikmets, dažādi notikumi un koncerti, tomēr "Aptiekas" niša, visdrīzākais, tukša nepaliks, citas kultūrvietas pārņems šīs idejas un vairāk vai mazāk turpinās Kristapa darīto!

 

Janvārī vēl droši var vēlēt laimi jaunajā gadā - un kāds ir Dambja vēlējums?

Lai veicas, lai ir laba veselība un panākumi dzīvē, lai ir prieks un galvenais - lai cilvēki realizē sevi un darbojas, lai neīd, bet mēģina darīt kaut ko lietas labā!

"NeFormātā" izskan skaņdarbi no neatkarīgās mūzikas izlases "Odekolons 16"  - INOKENTIJS MĀRPLS "Bumbiņas", Dr.KLISICKA LABORATORIJA "Fobijas", DZELTENIE PASTNIEKI "Pieci ali divatā", Evija Vēbere "Mīlniekiem un visādiem citiem" un MĀCĪTĀJS ON ACID "Pelēks".