Pandēmijas laiks jau vairāk nekā gadu, šķiet, mūs apstādinājis: pielīmējis pie datoriem, attālinātajiem darbiem, zoom sapulcēm un pasākumiem, interneta tiešraižu koncertiem un teātra izrādēm, un pat uz veikalu nav jādodas- varam baudīt iepirkšanās priekus, nepieceļoties no mīļā un ērtā dīvāna! Tiesa, nu jau pamazām kustība aktivizējas-jau dota atļauja vieglā riksītī doties pa tirdzniecības centru vilinošajiem plašumiem un atjaunot bicepsu un tricepsu vingrumu, stiepjot iepirkumu maisus, bet nākamajā nedēļā luksofora zaļā gaisma tiks iedegta arī sporta klubiem.

Tomēr, iespējams, dažādie ierobežojumi - tieši otrādi - veicinājuši vēlmi pēc kustībām: dabas takas, pastaigas gar jūru, FB treniņu grupas un, protams, „dabas” sporta zāles - pilsētu parki un dārzi „čum un mudž” ar jogas, skriešanas, deju, nūjošanas, riteņbraukšanas ,skrituļošanas un vingrošanas entuziastiem.

Par sportiskajām aktivitātēm, to nozīmi veselības uzturēšanā un veicināšanā un dzīves kvalitātes uzlabošanā „Nākotnes pieturā” saruna ar RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Sporta un uztura katedras asociēto profesori, Dr. paed. Irēnu Upenieci. Viņa pētījusi sporta un pedagoģijas vēsturi, ir  monogrāfijas „Fiziskā audzināšana Latvijā” autore, darbojas veselības veicināšanas un sabiedrības veselības jautājumiem veltītos projektos.

Profesore ir ne tikai teorētiķe, bet pati arī praktiķe - nūjošanas trenere.

Tāpēc viņas pētniecisko interešu liela daļa veltīta tieši saudzīgajam, efektīvajam un pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti iekarojušajam kustību veidam - nūjošanai un  nūjošanas nodarbību ietekmei uz aerobajām darbaspējām un ķermeņa kompozīciju. Šīs fiziskās aktivitātes rezultātā tiek nodarbinātas 600 no mūsu ķermenī esošajām muskuļu grupām, turklāt kā ieguvums ir iespēja uzturēties svaigā gaisā, mazināt stresu, socializēties un veicināt vispārējo veselību.

Irēnas Upenieces interešu un docēto studiju kursu klāstā ir arī lietišķā etiķete, uzvedības kultūra, personības teorijas, pārliecināts paštēls un lietišķās saskarsmes etiķete.