Pavasaris neizbēgami tuvojas, un diennakts svaru kausā dienas garums jau drīz būs nosvēries par labu dienai un gaismai. Tuvojas 17. marts, kas senču kalendārā iezīmēta kā Ģertrūdes diena, dēvēta arī par Kukaiņu dienu, kad  no ziemas miega atmostas visa dzīvā radība, tai skaitā kukaiņi. Šoreiz „Nākotnes pieturā” pievērsīsimies sugu skaita ziņā visplašākajai grupai starp kukaiņiem un dzīvajām būtnēm vispār, kas veido 40 % no visa kukaiņu sugu kopskaita - vabolēm.

Pasaulē apzinātas vairāk nekā 360 000 vaboļu sugas, ar saviem atklājumiem šo skaitu papildinājis arī „Nākotnes pieturas” viesis, entomologs, LU Bioloģijas institūta Eksperimentālās entomoloģijas un mikrobioloģijas laboratorijas un Daugavpils universitātes Dabas zinātņu un tehnoloģiju institūta vadošais pētnieks, Dr.biol. Dmitrijs Teļnovs.

Viņa kontā ir vairāk nekā 300 vaboļu sugas, liela daļa no tām sastapta ekspedīcijās Jaungvinejā un Ekvatoriālās Āfrikas valstī Gabonā.  Pētnieka atklājumi Jaungvinejas mūžamežos - jaunās Macratria ģints ložņvaboļu (Anthicidae) sugas - savulaik Eiropas, ASV un Austrālijas kolēģu vidū izpelnījušies īpašu atzinību. Par svarīgo, zinātnei pilnībā jaunu tropisko sugu aprakstīšanu saņemta arī Latvijas Entomoloģijas biedrība apbalvojums nominācijā „Gada notikums bezmugurkaulnieku izpētē”.

Šobrīd Dmitrijs Teļnovs aktīvi darbojas pasaulē lielākajā un respektablākajā dabas izpētes iestādē ar iespaidīgāko kolekciju – Dabas vēstures muzejā Londonā, kā arī Latvijas jaunās „Sarkanās grāmatas” tapšanā - projektā LIFE FOR SPECIES „Apdraudētas sugas Latvijā: uzlabotas zināšanas un kapacitāte, informācijas aprite un izpratne”, kura mērķis ir aktualizēt aizsargājamo un apdraudēto sugu sarakstu, izstrādāt zinātniski pamatotus kritērijus sugu apdraudētības pakāpes novērtēšanai un aizsardzības statusa noteikšanai.