Leģenda par dievišķo dziru - kafiju, kas daudziem no mums ir neatņemama brokastu sastāvdaļa vai pēcpusdienas rituāls, vēsta, ka to sensenos laikos pavisam nejauši atklājis kāds kazu gans Etiopijā. Kādu dienu viņš ievērojis, ka viņa ganāmpulks pēc tam , kad bija mielojies ar kafijas koka lapām un sarkanajām ogām, uzvedas draiski un ir neparasti enerģisks. Uz Eiropu pirmās kafijas kravas atkuģojušas 17. gadsimtā. Kafija ir ne tikai mundruma avots, kafijas biezumus var lietot zemes mēslošanai un mēbeļu tīrīšanai, tie ir arī iedarbīgs ierocis skaistumkopšanas rituālos - gan pret grumbām, gan celulītu, gan matu izkrišanu. „Nākotnes pieturā” viesojas ieroču un kafijas vienojošais elements - Rīgas Tehniskās Universitātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētnieks un vecākais pētnieks zinātniskajā darbā Pulveru materiālu zinātniskajā laboratorijā  Ph.D. Andrejs Šiškins.

Izrādās, ka kafijas biezumi, kas parasti nonāk atkritumos, izdala metānu, kas ir 86 reizes videi kaitīgāka siltumnīcas efekta gāze nekā oglekļa dioksīds, un no katras kafijas atkritumu tonnas, kas sadalās izgāztuvēs, 340 kubikmetri metāna nonāk apkārtējā vidē. Tāpēc radies videi draudzīgs risinājums: Kafijas biezumus sasmalcinot, pārveidojot ar augstas temperatūras iedarbību, sadalot un sablīvējot, iespējams iegūt briketes - efektīvu kurināmo , kas dedzināšanas laikā izdala līdz pat 25% vairāk siltuma un deg par 20% ilgāk nekā vairums koksnes veidu.

Šobrīd, kad arvien lielāku uzmanību izpelnās valsts aizsardzības joma, valsts pētījumu programmai “Aizsardzības inovāciju pētījumu programma” ir svarīga loma ne tikai nacionālajā līmenī, bet arī starptautiski, iekļaujoties NATO spēju politikas plānošanas tehnoloģisko prioritāšu ietvaros. Andrejs Šiškins ir projekta Kombinēts viegls un augstas temperatūras izturīgs hibrīda kompozīts kombinētai dronu aizsardzībai no tiešās enerģijas ieročiem” vadītājs. Tā ietvaros tiks pētīts un izgatavots pilnīgi jaunu hibrīd-kompozīta materiāls militāram pielietojumam, lai nodrošinātu dronu aizsardzību.

Jaunais zinātnieks ir līdzautors vairākiem ar ekoloģijas nozari un dabai draudzīgu būvniecības materiālu izgatavošanu saistītiem patentiem, savukārt doktora disertācijā „Daudzfunkcionālu porainu materiālu izstrāde uz mālu un stikla atkritumu bāzes un to īpašību izpēte" pievērsās porainas keramikas iegūšanai no Latvijas māliem un sadzīves atkritumiem – stikla lauskām, pētīja tās īpašības un praktiskās pielietošanas iespējas.