Mūsu operas dīvas Elīna Garanča un Ktistīne Opolais staro uz pasaules spožākajām skatuvēm, mūsu diriģentu Andra Nelsona un Aināra Rubiķa žestam pakļaujas pasaules izcilākie orķestri, mūsu komponistu Ērika Ešenvalda un Pētera Vaska radītās skaņas apbur pasaules visizsmalcinātākās ausis. Bet ar mūsu un mūsējo sasniegumiem varam lepoties ne tikai akadēmiskajā mūzikā. Pagājušā gada nogalē prezentēts apjomīgs starptautisks pētījums tradicionālās mūzikas jomā - grāmata „Shaping Sounds and Values" („Skaņu un vērtību veidošana’’). Tajā iekļauti deviņu autoru pētījumi par daudzbalsīgās mūzikas tradīcijām dažādās pasaules valstīs: Malaizijā, Marokā, Setu zemā, Vācijā, Itālijā, Marokā, Ķīnā, Sardīnijā un Latvijā - Ziemeļlatgalē.
„Nākotnes pieturā” viesojās starptautiskā projekta galvenais virzītājspēks, etnomuzikoloģe, Latvijas Mūzikas akadēmijas Zinātniskā un radošā darba prorektore, profesore, Dr. art. Anda Beitāne. Anda darbojas starptautiskā etnomuzikoloģijas pētnieku tīklā, kas aptver vairākus simtus speciālistu visā pasaulē, ir komunikācijas platforma ziņām, pasākumiem, publikācijām un kura ietvaros ik gadu kādā no Eiropas pilsētām tiek rīkotas starptautiskas konferences.
Anda Beitāne ir vairāku grāmatu un citu publikāciju autore, starptautiskās daudzbalsīgās mūzikas pētījumu sērijas „European Voices: Audiovisuals” ietvaros izdota viņas grāmata un sastādītais dubultalbums „Piezīmes no Latvijas” („Notes from Latvia”), kura centrā ir teicējas un muzikanti no Latgales, suitu novada un Sibīrijas un kura muzikālie materiāli iegūti ekspedīcijās jeb lauka pētījumos.