Dziedātāja Raita Treija neatkārtojamā balss noteikti ir grupas Zeļļi ilgmūžības un veiksmes faktors Latvijas populārās mūzikas laukā.

Raitis Treijs dzimis 1962. gada 26. aprīlī Dauguļu ciemā Dikļu pagastā, netālu no Valmieras, ar kuras vārdu parasti saista ansambļa Zeļļi izcelsmi. Pēc Dauguļu astoņgadīgās skolas beigšanas Raitis iestājās Ozolu (Ozolmuižas) profesionāli tehniskajā vidusskolā, kur apguva šofera un traktorista specialitāti. Skolā tika izveidots ansamblis, par kura solistu kļuva Treijs. Ar labām balsīm lepojās gan viņa mamma, gan vecmāmiņa. Pats Raitis vēl negāja uz podiņa, bet jau dziedāja, bet vēlāk par labi nodziedātu dziesmu mātesbrālis ļāva pastūrēt auto. Mūzikas skolā zēns tomēr netika sūtīts, un notis populārais dziedātājs nepazīst joprojām.

Kopā ar Ozolu skolas ansambli Raitis piedalījies konkursā Ko tu proti?! Vidusskolai sekoja armijas gadi, tālu prom no Latvijas, pie Astrahaņas. Pēc atgriešanās Treijs atgriezās dziedāt tai pašā Ozolmuižas ansamblī, skola sagādāja aparatūru, tika pieņemts nosaukums Zeļļi, un sākās aktīva koncertdarbība. Pats dziedātājs gan šīs uzstāšanās nesauc par koncertiem, bet ballītēm. Pērn, 2016. gadā tādu bijis apmēram 70.

1991. gada Mikrofona aptaujā Raita un Zeļļu skandētā dziesma Vedēj, pasteidzies ieguva 6. vietu un sagādāja atpazīstamību visā Latvijā. Vēl lielāku popularitāti Raitim Treijam un Zeļļiem nesa saksofonista Ivara Birkāna iesaistīšanās grupā. Sekoja pirmie ieraksti. Tagad grupai Zeļļi izdoti 13 skaņu ierakstu albumi, kuros, saprotams, iemūžināta Raita Treija balss.

Ikdienā dziedātājs Raitis Treijs veic administratīvus, kā arī sagādnieka un autovadītāja pienākumus medicīnas uzņēmumā Vidzemē. Tēva muzikālo talantu mantojuši arī viņa bērni, kas gan skaņu mākslai nav pievērsušies profesionāli.