Šodien, 19. septembrī 55. dzimšanas dienu svin dziedātājs, grupu „Jumprava” un „Lādezers” solists, dziesmu autors Ingus Ulmanis, kuru mazie pazīst kā „Brīnumskapja”  direktoru Kaķīti Laķīti, bet lielie – kā „Dabas koncertzāles”  dalībnieku, un jubilāru ar viņa paša skandētu dziesmu sumina Latvijas Radio 2.

Balss jau sen vairs nav Ingus Ulmaņa vienīgais ierocis cīņā par publikas simpātijām. Sācis komponēt jau zaļā jaunībā, viņš to turpinājis darīt ne tikai grupā „Lādezers” , sacerēti arī dziesmu teksti kolēģa Aigara Voitišķa dziesmām. Savukārt balsi Ingus jau labu pielieto ne tikai mūzikā, bet arī raidījuma vadītāja amatā – iesildījies ar televīziju, viņš pašlaik ir Latvijas radio 1 programmas „Monopols” intervētājs.

Lielā popularitāte pie Ulmaņa atnāca līdz ar pievienošanas grupai „Jumprava”. Šis periods dziedātāja dzīvē turpinājās no 1984. līdz 1986. gadam. Limbažos 1963. gada 19. septembrī dzimušais mūziķis ir beidzis Cēsu mūzikas vidusskolu, un jau mācību gados sāka dziedāt vietējā ansamblī ar nosaukumu „Pasažieri”, kura repertuāram tapa arī slavenā „Mākoņa” melodija. „Jumpravas” laikā dziesma pārstrādāta ar citiem vārdiem, Ingus izgāja pamatīgu skolu no sākotnējām liriskajām dziesmiņām līdz smagajam rokam ar melnas ādas kostīmiem.

Atdalījušies no „Jumpravas” 1987. gadā Ulmanis ar Voitišķi izveidoja paši savu rokgrupu „Lādezers” un aktīvi ķērās pie jaunu dziesmu radīšanas un koncertēšanas. 80./90. gadu mija nebija viegla jauna kolektīva startam, taču „Lādezeram” izdevās ieskaņot un izdot virkni albumu – „Kā aizvien”, „Putns pelnos”, „Uz kūru salu” un „ZemŪdenNes”. Divatā ar Voitišķi ieskaņots albums „Vēl tuvāk” (2002) ar „Jumpravas” un „Lādezera” laiku Ulmaņa un Voitišķa komponētām dziesmām jaunās, akustiskās versijās.

Jau 20. gs. 90. gadu nogalē dziedātājs sāka strādāt televīzijā, vadīja pārraidi „LNT Brokastis”, aktīvi piedalījās ar Latvijas mūzikas industriju saistītos pasākumos, bija viens no direktoriem starptautiskajā mūzikas forumā „ForteRiga”, tika ievēlēts Mūziķu apvienības valdē. Beidzoties televīzijas laikam, Ingus Ulmanis pievērsās radio pārraižu vadīšanai LR1. 2000. gadā dziedātājs izmēģināja spēkus starptautiskajā tirgū ar angļu valodā skanošu projektu „Silvergruve”, tad kopā ar sievu ķērās pie „Dabas koncertzāles” idejas. Kopš 2006. gada tiek rīkoti ambientās mūzikas koncerti, kas top zinātnes un mākslas saskarsmē – zinātnieki, mūziķi, dzejnieki, fotogrāfi un filmu autori kopīgi veido izrādi, kuras galvenais varonis ir daba. Vienlaikus tandēms Ulmanis – Voitišķis kopā ar domubiedriem savus spēkus apliecināja bērnu auditorijai domātā koncertu ciklā „Brīnumskapis”, dziesmas iemūžinot arī ieskaņojumos. Koncerti ar grupu „Lādezers” pa šo laiku kļuvuši arvien retāki un uzskatāmi par īpašiem notikumiem. Taču Ingus Ulmanis joprojām par retām sauc tās dienas, kad viņam nebūtu saskares ar mūziku…