15. oktobrī, pulksten 19.00 Liepājā notiks dziesminieces, dzejnieces un rakstnieces Janas Egles dziesmu albuma “Ainava ar vientuļu koku” atvēršanas svētki klātienē.

Mākslas galerijas “Romas dārzs” Berči zālē tiks dziedāta dzeja. Plaši pazīstamā rakstniece Jana Egle mazpamazām atklāj sevi klausītājiem. Jana runā ne tikai dzejā un prozā, bet arī mūzikā. Melodijas ir atradušas ceļu pie Janas un ieritinājušās gan viņas, gan citu dzejnieku (Velgas Kriles, Jāņa Baltvilka, Olafa Gūtmaņa, Aspazijas, Arņa Mincenhofa un Ditas Putniņas) radītās dzejas rindās. Dziesminieku festivālos Janas melodiskās un saturiski bagātās dziesmas jau kļuvušas klausītāju iemīļotas. Pateicoties mūzikas albuma izdošanai CD formātā un digitālā formātā mūzikas platformās, Janas radītās dziesmas nu būs pieejamas visplašākajai auditorijai.


Jana Egle: “Dziesmām, kuras radu, vienīgais patiesais ietvars un saturs ir dzeja. Dzeja vienmēr ir vispirms. Tie ir dzejoļi, kurus esmu zinājusi gadiem, pat gadu desmitiem, kuri man ir ļāvuši izsāpēt, devuši spēku, kuri palīdzējuši gūt mieru un līdzsvaru. Dažreiz prieku. To visu gribas dalīt ar citiem, brīžiem šķiet, ka pat ievērojamu autoru dzeja ikdienas pasaulē ir pārāk nepamanāma, tāpēc sev svarīgu dzejnieku vienpadsmit dzejoļus esmu iedziedājusi savās melodijās.”

Mūzikas albuma “Ainava ar vientuļu koku” prezentācijas koncertā piedalīsies Jana Egle (balss), Simona Rača (balss, klavieres), Jānis Rūcis (balss, basģitāra, ģitāra), Kristīne Ērgle (flauta), Marta Rozentāle (čells), Edgars Jānis Kārkliņš (saksofons), bet ierakstos skan arī Tamāra Paure (akordeons) un Andris Ērglis (perkusijas). Dziesmu aranžijas tapušas, melodiju autorei sadarbojoties ar mūziķiem. Lielu ieguldījumu dziesmu apdarē sniedzis dziesminieces dēls Jānis Rūcis, kā arī Simona Rača.

Jana stāsta: “Dziedāšana man ir tīrs prieks. Bez rāmjiem un noteikumiem. Albums ir pilns ar dabas bildēm, putnu dziesmām, jūru, sauli, kokiem, tauriņiem, miglu… Tas viss veido ainavu. Manu ainavu, kur vientuļais koks stāv kā simbols. Es zinu, ko tas simbolizē man, taču novēlu katram pašam ieklausīties, iejusties un ieaugt pašam sevis izveidotā, ieraudzītā ainavā.”