Šodien Stāstu rakstu ceļš mūs vedīs uz Lielvārdes novadu. Tikko kā krāšņi aizvadīti  Dziesmu un deju svētki, tajos  Lielvārdes novadu pārstāvēja teju 400 dalībnieki no Lielvārdes, Jumpravas un Lēdmanes, bet  nākamie svētki jau klauvē pie durvīm. No 14. līdz 28. jūlijam Vidzemi pieskandinās Lielvārdes novada  "Zīmju ceļš Dieva zīmē".

Par to,  kā aizsākušās  un gadu gaitā kuplinājušās novada svētku tradīcijas stāsta  Lielvārdes novada Kultūras centra direktore un svētku darba grupas vadītāja  Iveta Bule.

„Pirmkārt, es gribu teikt to, ka tieši Lielvārdes novada svētki ir tas gaidītākais un nozīmīgākais vasaras mēroga pasākums vispār Lielvārdes novadā. Novada mērogā šie svētki tiek svinēti kopš 2014. gada, mēs apvienojām tādā vienotā koncepcijā Lielvārdes novada svētki – „Zīmes ceļš” . Un katru gadu šie svētki tiek svinēti kādā konkrētā zīmē. Svētkos tiek ieaustas Lielvārdes jostas maģiskās zīmes. Svētki mums ir noritējuši Saules zīmē un ir bijuši svētki Laimas zīmē un šogad – Latvijas 100-gadē, mēs šos svētkus svinam Dieva zīmē. Es domāju ļoti simboliski, jo tāpēc, ka  Dieva zīme ir uz izaugsmi vērsta uz radošumu, tā kā simtgadei  ļoti piemērota zīme.”

Vai ir kādas īpašas, tikai Lielvārdes novadam raksturīgas svētku tradīcijas?

„Tieši mūsu novadam, jā, Lielvārdei es gribēt uzsvērt ir raksturīgi tas, ka 2016.gadā mums bija projekts saistībā ar Lielvārdei-815 „Es mīlu tevi Lielvārde”, kurā piedalījās Lielvārdes populāri, atpazīstami cilvēki, personības, Lielvārdes mūziķi. Tas bija Lielvārdei ļoti personisks un interesants projekts, un tika veiksmīgi realizēts. Saistībā ar Latvijas 100-gadi mēs Lielvārdē 2018. gadā otrreiz rīkojam šo pasākumu „Es mīlu tevi Lielvārde” atkal ar Lielvārdes mūziķu Lielvārdes radošo personību iesaisti, kā koncertspēle, bet reizē  arī ļoti interaktīva un izzinoša spēle.”

Ar kādiem akcentiem  Lielvārdes novada svētku "Zīmju ceļš Dieva zīmē" ievijas Latvijas 100-gadē?

„Mēs šajos svētkos ieaužam šo Lielvārdes jostas maģisko zīmju spēku, bet šajā gadā, bet šajā gadā mēs  akcentējam, ļoti vēlamies arī ceram, ka tas mums  izdosies,  ļoti centīsimies, ieaust šajos svētkos savu piederības sajūtu, ka es esmu lielvārdietis, es esmu Lielvārde. Tā koncepcija mums būtu vērsta uz šo, jā, uz patriotismu, šajā gadā.”

Par Lielvārdes novadu stāstīja Iveta Bule, novada Kultūras centra direktore un svētku darba grupas vadītāja.

Lielvārdes novadnieces ir dziedātājas Aija Andrejeva un Olga Rajecka ar kurām novads pamatoti lepojas, sadarbojas un  izmanto katru izdevību mākslinieces  satikt.