Kāda teika vēsta par jūrnieku, kurš vienīgais izglābies pēc kuģa avārijas. Nokļuvis krastā, kur tālāk centies šķērsot mežu biezokņus. Ceļā viņu sakoda čūska un viņš bezspēkā saļima un apgūlās pie resna ozola saknēm. Pēc kāda laika pamodies viņš pamanījis, ka čūskas koduma vieta sadzijusi. Uz rokas visu šo laiku bija tecējis avota ūdens, kas atradies pie ozola saknēm. Jūrnieks tajā arī nomazgājies sajutis spēks un mundrumu. Vēlāk izkļūstot no meža biezokņa viņš par neparasto avotiņu pastāstījis visiem, ko savā ceļā saticis. Stāsts jeb teika ir par Ķemeriem. Tā ir vienīgā vieta Eiropā, kur tik tuvu jūrai atrodas gan sērūdeņraža avoti un ārstnieciskās dūņas.

Daudzi, kuri dodas pastaigā pa Ķemeru tīreļa purva, nenojauš, kādas šeit patiesībā bagātības slēpjas zem virszemes ainavas. Tas tikai kārtējo reizi parāda, cik Latvijas daba ir daudzveidīga un bagāta. Tas ir svarīgi, ka dabas vērtības tiek izceltas un apzinātas. Projekts "Dabas skaitīšana", ko īsteno Dabas aizsardzības pārvalde, sabiedrības informēšanu nodrošinot ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu palīdz to ieraudzīt. Iespējams, ieraudzīt pat jaunā gaismā.

Tomēr, kā izrādās Ķemeru sēravotu Ķirzaciņa, kuras kokgriezumi rotā paviljonu un kuru savā ziņā var uzskatīt arī par Ķemeru simbolu, tās vietā sākotnēji atradies kāds cits objekts - skulptūra ar zēnu uz delfīna. Vairāk par to pastāstīs Dabas centra „Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.

„Tomēr ir viena būtiska atšķirība, kad paviljonu uzcēla, pašreizējās ķirzakas skulptūras vietā bija zēns uz delfīna. Delfīns ir arī Ķemeru ģerbonī. Varētu šķist kāda gan ir saistība Ķemeriem ar delfīniem, ko parasti saistām ar siltām jūrām un okeāniem. Izrādās, delfīns - veselības simbols. Tā kā Ķemeri no laika gala tika radīt un veidoti kā vieta, kur cilvēkiem atgūt veselību. Nav nekāds brīnums, kad šis dzīvnieks tika attēlots visos pilsētas svarīgākajos simbolos un objektos.”

Tas nav nekāds noslēpums, ka Latvija ir bagāta ar ūdeņiem, ar tradīcijām un ar tautasdziesmām, kurās ūdenim atvēlēta īpaša vieta. Piedāvājam noklausīties latviešu tautasdziesmu Meita gāja uz avotu instrumentālo izpildījumu Raimonda Paula, Rīgas ritmu bigbenda un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra interpretācijā.