„Latviešiem pasaulē” devās savā pirmajā „dzīvajā” ekspedīcijā pie Lietuvas latviešiem uz Daunoravu  jeb Daunorišķi  jeb Dundurmuižu Lietuvas - Latvijas pierobežā (skat. attēlus galerijā) .

Daunoravas latviešu kolonija Lietuvā, Jonišķu rajonā savulaik ir bijusi viena no lielākajām un kultūras dzīves aktivitātēs ilgstoši aktīvākajām latviešu kolonijām. Arhīvu liecības par to atrodamas kopš 18. gadsimta. Pēc Kurzemes hercoga padomnieka un sūtņa koloniju jautājumos Aglijā Trankeviča iniciatīvas no Kurzemes un Zemgales hercogistes uz Dundurmuižu un tās apkaimi pārcēlušies vairāki tūkstoši latviešu. Pirmās brīvvalsts gados šajā apkaimē dzīvojis gandrīz 5000 latviešu, un Jonišķu apkaimē darbojušās pat četras latviešu skolas.”! Pēc pētnieces Janīnas Kursītes domām Dundurmuižu var uzskatīt par vienu no vecākajām, ja ne pašu vecāko latviešu koloniju.  Otrā pasaules kara Dundurmuižas apkaimē dzīvojošie latvieši pakāpeniski izkliedēti, ko veicinājušas deportācijas, karš, smagie kolhozu laiki, pārcelšanās uz Latviju vai citviet Lietuvā, arī emigrācija uz Rietumiem.

Par turienes latviešiem un viņu likteņiem jau ilgstoši interesējies Klaipēdas Universitātes Baltijas reģiona vēstures un arheoloģijas institūta zinātnieks dr. Ernests Vasiļausks.  Lai atklātu vēsturisko, tur kādreiz dzīvojošo latviešu fotoportretu izstādi, kas aplūkojama uz senās muižas ēkas ārsienām, bija pulcējušies gan vietējie latvieši, gan lietuvieši, skanēja mūzika un runas.

Savukārt Austrālijas, Adelaides latviešu biedrības priekšsēde Ilze Radziņa kā vienmēr darbīga un nākotnes ideju pārpilna. Regulārās pavārmākslas meistarklases turienes latviešiem liek aizmirst par diētu un „slaidās līnijas” uzturēšanu, bet latviešu gardumu tirdziņi ar rupjmaizi un citām delikatesēm pulcē ne tikai latviešus. Tuvojas gada beigas, un pamazām  tiek domāts par Ziemassvētku dāvanām, tāpēc Adelaides latvieši jau otro gadu gatavos savu īpašo kalendāru, kur, kā Austrālijā pieņemts, nedēļa sākas nevis ar pirmdienu, bet svētdienu.