Latviešu nacionālās valodniecības pamatlicējam Jurim Alunānam pieder vārdi:

„Turiet savu tēvu valodu godā un cieņā, un jums labi klāsies virs zemes. Jo, kas sevi pašu negodā, to arī citi negodās.”

Nedēļas nogalē latviešu valoda godā tiks celta Norvēģijā, Latviešu kultūras skolā "Bergausis", kur Ziemeļeiropas diasporas skolotāji pulcēsies uz Latviešu valodas aģentūras meistarklasēm. To programmā gan speciālistu padomi un idejas skolotājiem, gan meistarknifi aizraujošai latviešu valodas apguvei mājas apstākļos, arī individuālas konsultācijas vecākiem un atvērto nodarbību paraugdemonstrējumi. „Latviešiem pasaulē” tiksimies ar meistarklašu idejas autori, „Bergauša” pārzini Ilgu Švāni.

Valoda kā aizraujoša lasāmviela un iespēja iepazīt pasauli visiem lasītmīļiem sagādāta nesen klajā nākušajā  grāmatā “Briseles pastkartes”. „Latviešiem pasaulē” viesosies tās autors Ģirts Salmgiezis. Savulaik viņš bijis  radio „Brīvā Eiropa žurnālists, bet nu jau 15 gadus darbojas Eiropas Parlamentā un ir ETP grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks. „Briseles pastkartes” sola citādu, ne tradicionālo tūrista skatu uz Briseli un Eiropu, turklāt arī bez stereotipiem par birokrātisku, ierēdnieciski iestīvinātu pilsētu.