Šoreiz „Latviešiem pasaulē” ielūdza uz dzimšanas dienas ballīti! Šogad Eiropas Latviešu apvienība, kas ar mērķi stiprināt savstarpējo sadarbību un saikni ar Latviju, apvieno diasporas organizācijas Eiropā un tās kaimiņreģionos, atzīmē savu 70to gadadienu.

ELA ir organizācija ar lielu pieredzi un senām tradīcijām, kas, apvienojoties trimdas latviešu organizācijām ar vēlmi saglabāt latvietību un uzturēt dzīvu saikni ar Latviju, sākotnēji tika izveidota  kā Latvijas atbrīvošanas kustības Eiropas centrs. Vēlāk tā pārtapa kā Rietumeiropas Latviešu apvienība, un līdz ar Eiropas atkalapvienošanās procesiem ieguva Eiropas Latviešu apvienības vārdu.

Šobrīd ELA pilda divvirzienu tilta lomu starp Latviju un aptuveni 350 000 ārpus Latvijas dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem Eiropā un kaimiņregionā, apvieno 26 latviešu un Latvijas sadraudzības organizācijas 19 valstīs, un tās biedru skaits ik gadu aug.

Cienījamā vecuma dāma savā apaļās jubilejas svinības sāks ar biedru kopsapulci un vairākām domnīcām, turpinājumā baudot saviesīgu saietu ar pirmo ELA balvas pasniegšanu un Kristapa Graša, Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa kopīgi veidoto Jura Kronberga dzejas koncertuzvedumu.

Savukārt LR2 ēterā „Latviešiem pasaulē” ELA dzimšanas dienas ballītē  satikāmies ar: ELA priekšsēdi Elīnu Pinto, kas savulaik strādājusi starptautiskā mērogā Ženēvā, Ņujorkā, Briselē, Luksemburgā, bet šobrīd jau trešo gadu mīt Berlīnē; mūziķi un ELA expriekšsēdi Kristapu Grasi (attēlā), kas visai bieži turp un atpakaļ mēro ceļu Latvija - Bonna; ELA „kultūras ministri” Leldi Vikmani, kas reizumis satopama gan Elizejas laukos Parīzē, gan Doma laukumā RīgāJ; un ELA prezidija locekli un „finanšu ministri” no Latviešu Biedrības Austrijā Vitu Kalniņu (attēlā).