Turpinot Līgo tradīciju, Latvijas Radio 2 (LR2) ēterā vasaras saulgriežos, 21. jūnijā (gada garākajā dienā) arī šogad  jau piekto gadu skanēs „Gadsimtā garākā Līgodziesma”, kas vienlaikus būs gan mūsu kopības apzināšanās, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu unikālajām dziedāšanas tradīcijām. Šogad tā iecerēta citādāka un godam attaisnos doto nosaukumu.

Līgodziesma no saules lēkta pl 4:29 līdz saules rietam pl.22:22 ar LR2 ētera starpniecību simboliski vīsies cauri visai Latvijai kopīgā dziedāšanā pulcējot dažādu novadu - Rīgas, Līgatnes, Salacgrīvas, Strenču, Madonas, Ciblas, Rēzeknes, Līvānu, Daugavpils,  Baldones, Iecavas, Tērvetes, Saldus, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils, Rojas, Jūrmalas un Jaunmārupes muzikālos kolektīvus, kā arī latviešu folkloras kopu no Luksemburgas.

Saulgriežu projekta ieskandināšanai no 8. līdz 20.jūnijam darbadienās pl.9:35 un pēcpusdienas pl.16:40 skanēs īpašs raidījumu cikls - „Ielīgošana”. Tajā LR2 ēterā sazināsimies un iepazīsimies ar muzikālajiem kolektīviem - „Gadsimta garākās Līgodziesmas” dalībniekiem un noskaidrosim, kā viņiem gājis šajā  distancēšanās laikā, kā izdevies uzturēt kolektīva draudzīgo dziesmoto garu. Turklāt īpašais šī gada pārsteigums: Līgodziesmas muzikālā komanda papildināta ar komponistu Kristapu Krievkalnu, kurš izveidojis aranžējumu un visi dalībnieki vienosies kopējā dziesmā. Katram korim un folkloras kopai šogad jauns izaicinājums un uzdevums - patstāvīgi  veikt skaņas ierakstu vienam kopējās Līgodziesmas pantam. 

21. jūnijā LR2 ēterā, saullēktā, pl.4:29 kopā ar etnomūziķēm - Katrīnu un Laimu Dimantām Rīgā, Doma laukumā, LR2 studijā tiešraidē dosim  startu. Turpinājumā, visas dienas garumā Līgodziesma pantu pa pantam no austrumiem uz rietumiem simboliski vīsies cauri visai Latvijai, ik stundu uzkavēdamās katrā nākamajā novadā un skanot LR2 ēterā.

Vakarā Līgodziesma, apmetusi loku cauri visai Latvijai būs atgriezusies Rīgā LR2 studijā un saulrietā sagaidīsim pirmatskaņojumu – visi panti būs savijušies kopējā dziesmā un, attaisnojot savu nosaukumu „Gadsimta garākā Līgodziesma” - tā skanēs pilnā krāšņumā un gandrīz 20 minūšu garumā!