Runāsim par Austrumu Partnerību. Tā ir ES vienošanās ar sešām valstīm Eiropas austrumos: Azerbaidžānu, Gruziju, Armēniju, Baltkrieviju, Moldovu un Ukrainu. Kaimiņvalstu politiku Eiropas Savienība sāka veidot jau pirms 10 gadiem, bet par Austrumu Partnerību vienojās 2009.  gadā. 

Veidojot ciešākas saites ar kaimiņiem,  labums ir abām pusēm:  Partnervalstīm tiek sniegts atbalsts, arī finansiāls, reformu īstenošanā, tirdzniecības atvieglojumi un iespēja ceļot bez vīzām, bet Eiropas Savienībai ir lielāka stabilitāte un drošība aiz Austrumu robežas.

Eiropas Parlaments īpaši atbalsta Austrumu Partnerību: iestājas par cilvēktiesībām, palīdz demokrātijas un labas pārvaldības veidošanā un veicina ekonomisko integrāciju, atbalstot brīvās tirdzniecības līgumus.

Pērn Viļņas samitā tika  noslēgtas vairākas nozīmīgas vienošanās starp Eiropas Savienību un Austrumu valstīm. Šogad

maijā Austrumu Partnerības samits gaidāms Rīgā, kas  ir arī Latvijas Prezidentūras ES Padomē prioritāte.

Kāpēc Austrumu Partnerība ir svarīga ikvienai ES dalībvalstij, stāsta Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas deputāte SANDRA KALNIETE.

Mūsu e-pastā lr2@ lr2.lv atbildot uz konkursa jautājumu, kuru LR2 ēterā uzdos Sandra Kalniete, kādam no pareizo atbilžu autoriem balvā iespējams saņemt Eiropas Parlamenta Informācijas biroja dāvāto sienas pulksteni. Konkursa pareizo atbildi paziņosim nākamajā sestdienā plkst. 11.30 cikla „Es un Eiropas Parlaments” noslēguma raidījumā.