Dinārs Gulbis, manuprāt, šobrīd ir radošākais un spilgtākais latviešu dziesminieks, tāpēc raidījumā "Atveriet, te dziesma" viņš ir viesojies jau piecas reizes, bet tikai sestajā sarunas reizē mums priekšā uz galda atradās tumši zils kompaktdisks ar sešpadsmit dziesmām - Dināra debijas albums "Es nezinu, kāds ir īsākais ceļš pie Tevis".

Labi padarīts darbs!

Sākumā es pats neticēju, ka es varēšu šo ceļu noiet līdz galam - bet es esmu to nogājis!

par sajūtām pēc diska izdošanas stāsta dziesminieks, atklājot, ka albumā iekļautās dziesmas ir atlasījis, lai būtu pārstāvētas dažādas noskaņas un ritmika, kā arī dažādi dzejnieki - tā albumā dzirdamas dziesmas ar Dināra sievas Daigas Gulbes dzeju, ir skaņdarbs ar Amandas Aizpurietes dzeju, neizpaliek arī Imanta Ziedoņa, Ojāra Vācieša, Jāņa Petera un Knuta Skujenieka vārdi, kā arī dzejnieces Velga Krile un Agita Draguna, kuru dziesminieks sauc par "savu dzejnieku" un kuras dzejas rindas ir liktas arī Dināra albuma nosaukuma pamatā.

Pati Agita Draguna, lūgta raksturot Dināru, uzsver dziesminieka atvērtību un netēlošanu, vēl piebilstot, ka dzejnieku nekas nespēj darīt laimīgāku kā ar viņa vārdiem tapusi dziesma:

to neaizstās ne komplimenti, ne puķes, ne recenzijas - te Tu jūti, ka esi saprasts, tā ir neizsakāma piepildījuma sajūta, ka Tevi ir sadzirdējuši, ka dzeja dzīvo!

Arī pats Dinārs uzsver, ka ir svarīgi būt īstam:

kad Tu dziedi, nav jādomā, vai esi patiess vai ne, ir ļoti jāmīl tas, ko Tu dari - ir tikai jāmīl dzeja, dziesma un klausītājs, kuru šī dziesma meklē...

Īstumu Dinārs meklē arī dzejnieku darbos - tā Velga Krile, kuras dzeja izskan dziesmā "Manu jaunību sārtās buras",

ļoti īsti dalās ar personiskajām sajūtām - no malas tad arī liekas, ka dzejnieks sevi dedzina!

Man kā dziesminiekam nav nekā svarīgāka, kā iznest šos personīgos stāstus, jo lielākā daļa dzejnieku dziedāt paši neprot un man ir aicinājums šos personiskos stāstus izdziedāt!

Savu ceļu mūzikā Dinārs ir sācis gana tradicionāli, pusaudža gados sapņojot dziedāt rokgrupā, tomēr traucējis tas, ka roka repertuārs bijis angļu valodā, Vēlāk sekojusi aizraušanās ar Vladimiru Visocki, bet dziesminieka ceļš izvēlēts vien pirms pieciem gadiem - 2010.gadā.

Tradicionāla šķiet arī Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša dzejas izvēle un arī pats Dinārs atzīst, ka esot apsvēris, vai šo dzejnieku mūzikā jau nav par daudz, tomēr viņu ir uzrunājuši konkrēti dzejoļi, kas ļoti personīgi ir atnākuši pie dziesminieka.

Skaņu ierakstu studijas "Lauska" režisors Kaspars Bārbals par dziesminieka albumu saka, ka tas ir viens no retajiem, kuru viņam ir vēlme klausīties arī pēc ieraksta pabeigšanas, uzsverot kvalitatīvos aranžējumus:

Es ļoti augstu vērtēju tos dziesminiekus, kas domā ne tikai par vēstījumu, bet piestrādā arī pie aranžējuma, lai tas būtu ne tikai tekstuāls, bet arī muzikāls vēstījums!

Kvalitatīvu aranžējumu "iznešanai tautās" nepieciešami arī talantīgi mūziķi - tā Dināra albuma ierakstos piedalās ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, Ivars Sudmalis ar klavierēm un ģitāru, Toms Poišs ar kontrabasu un Andris Buiķis pie sitaminstrumentiem.

Dināra debijas albumā ir dzirdami arī viņa sievas Daigas Gulbes dzejoļi - tie ir pirmie, kas ietērpti dziesminieka sacerētajās dziesmās un iespējams, ka drīzumā Dināra dziesmās varēsim dzirdēt arī viņa jaunākās meitas Annas balsi, jo mazajai mūzikas skolas audzēknei ir brīnišķīga balss un absolūtā dzirde!

Raidījumā izskan Dināra Gulbja dziesmas "Es nezinu, kāds ir īsākais ceļš pie Tevis", "Es esmu tikai pēdas smiltīs", "Manu jaunību sārtās buras", "Vienam būt", "Vakar uzsnigušais sniegs" un "Tieši tāpēc" un visi interesenti ir aicināti uz Dināra Gulbja debijas albuma prezentācijas koncertu Salaspils kultūras namā "Rīgava" 4.oktobrī  16.00!