• Ceturtdiena, 2019. gada 17. janvāris
  • Vārda diena: Tenis, Dravis
  • Rīgā °C, vējš m/s, mm Hg, %
LSM Bērnistaba
  • Nākamais raidījums
    17. janvārī, 22:00

Latvijas Radio 2 aptaujā „MUZIKĀLĀ BANKA 2018” FINĀLA BALSOJUMS PAR GADA VĒRTĪGĀKO DZIESMU

 

​notiek divās kārtās: no 3. līdz 14. janvārim (pl.24:00) iespējams balsot par 25 dziesmām, bet pēc tam līdz 31. janvārim – tikai par 15.Izvēlēties un nobalsot par savu gada dziesmu iespējams aptaujas mājas lapā – muzikalabanka.lv vienu reizi dienā. Gada vērtīgākā dziesma tiks paziņota 9. februārī apbalvošanas ceremonijas laikā LR2 un LTV1 tiešraides laikā no Daugavpils Olimpiskā centra, un tā sāksies 19:00

​Fināla balsojumā piedalās 25 dziesmas, kas visa šī gada laikā mēneša balsojumos saņēmušas vislielāko klausītāju atbalstu. Katrsizpildītājs finālā piedalās tikai ar vienu dziesmu, mūziķim pašam izvēloties balsojumā iekļaujamo dziesmu.

Gada vērtīgāko dziesmu proporcionāli 50:50 noteiks klausītāju un„Muzikālās bankas” ekspertu padomes balsojums. Ekspertu padomē arīšogad profesionāli ar šī gada fināldziesmām nesaistīti mūziķi: etnomuzikologs un komponists Valdis Muktupāvels,  ģitārists, komponists, aranžētājs  Mārcis Auziņš, mūziķis, kordiriģents  Jānis Ozols, diriģents, LR bigbenda māksl. vadītājs Kārlis Vanags , mūziķis,Aigars Grauba , LN operas solisti Ilona Bagele ,  Jānis Apeinis, dziedātāja Aija Vītoliņa,  mūzikas apskatnieks un mūziķis Jānis Žilde un citi.

Apkopojot gada rezultātus, lielajā finālbalsojumā piedalās šādas 25 dziesmas (alfabēta secībā):

Atspulgs  - Double Faced Eels, Blēņas  -  Aija Andrejeva , Ceļš  - TheSound Poets, Dejot trakāk  - Astro’n’out, Dzīvo no jauna -  Jānis Stībelis, Ieviņa -  Jauno Jāņu Orķestris, Ja ļausi -  Toms Kalderauskis, Klusums pirms vētras  -  Saldās sejas, Manās rokās visi ziedi novīst  - MARTA, Mantra  - MESA pied. Intars Busulis, Mirklī ieklausies -  Lauris Valters, Ne par ko - Nikolajs Puzikovs, Nevaru tā  - Markus Riva, Ogles  - Prāta Vētra, Pa apli  - Very Cool People feat. Edavārdi, ansis & Kristīne Prauliņa, Roku okeāns  - Bermudu divstūris, Rozā brille  - Triana Park, Sadziedami  - Tautumeitas, Salauzta sirds  - Dons & Ozols, Tu atvēri mani ar nazīti  - Instrumenti, Vasara janvārī  - Musiqq, Veiksmes pamatā  -  Ralfs Eilands, Vēlreiz un vēlreiz  - Ivo Fomins, Viegli  -  Intars Busulis, Viss labi būs  - Lauris Reiniks.

 

Finālšova radošais producents Jānis Kļaviņš atzīst, ka “Muzikālā Banka” būs nepieredzēti krāšņa, temperamentīga un viesmīlīga, kas piestāv Daugavpilij un Latgales reģionam kopumā. “Mēs turpināsim labi iesakņotās tradīcijas, lai mūziķi to sauktu par gada gaidītāko ballīti, bet skatītāji azartiski justu līdzi visiem māksliniekiem,” stāsta J.Kļaviņš.

 

Savukārt latviešu populārās mūzikas radiostacijas Latvijas Radio 2direktors Armīns Ronis pauž gandarījumu par to, ka sabiedriskais medijs jau 18 gadus var piedāvāt populārās mūzikas “fotogrāfiju” gada griezumā: “Muzikālās Bankas popularitāte no dziesmu iesniedzēju un aptaujas dalībnieku puses ir nemainīgi augsta. Līdz finālam nokļūst labākie no labākajiem vai, pareizāk sakot, klausītāju iemīļotākie no iemīļotākajiem. Latvijas Radio 2 auditorija – vairāk nekā pusmiljons klausītāju nedēļā – ir, iespējams, viens no objektīvākajiem sietiem vērtīgāko dziesmu noteikšanā. Tāpēc finālšovs nekad nav licis vilties,” uzsver A. Ronis.

 

“Muzikālās Bankas” aptauja noslēgsies ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk. Pateicoties Daugavpils pilsētas finansiālam atbalstam, “Muzikālās Bankas 2018” noslēguma ceremonija notiks Daugavpils Olimpiskajā centrā 2019. gada 9. februārī. Biļetes uz apbalvošanas ceremoniju un tās ģenerālmēģinājumu pieejamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās.  

 

Visi aptaujas „Muzikālā banka 2018” finālisti saņems mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās piemiņas veltes.