LR2 Ziemassvētku stāstu kalendārā šodien ierakstīti Ziemassvētku zvani. Domājot par Ziemassvētku skaņām, pirmkārt prātā nāk zvārgulīšu un zvaniņu šķindoņa. Tā tik ļoti piestāv klusam, piesnigušam Ziemassvētku vakaram. Bez zvaniņiem ir arī baznīcu zvani, kas aicina pulcēties un ieklausīties Ziemassvētku vēstī.

Ja lūkojamies vēsturē, tad jāsaka, ka zvani ir ļoti seni instrumenti. To sākotnējā funkcija tiešām bija pulcināt cilvēkus, vai arī brīdināt par uzbrucēju tuvošanos, ugunsgrēku un citām trauksmēm. Arī baznīcas zvans sākotnēji bija tikai informatīvs signāls. Ar laiku cilvēki iemanījās daudzveidot zvanu skaņas, tā atverot zvaniem ceļu uz mūzikas pasauli. Mūsdienās ir zvanu ansambļi un zvani ir iedalīti sitaminstrumentu grupā.

Kristietībā zvanu skaņas saistītas ar dievišķo mieru un sakārtotību. Zvans sauc ticīgos uz dievkalpojumu, bet, kas interesanti, dažādu konfesiju zvanīšanas tradīcijas atšķiras. Piemēram, katoļi un luterāņi kustina pašu zvanu, bet pareizticīgie šūpo zvana mēli.

Pastāv uzskats, ka zvanu skaņas attīra gaisu, nomierina cilvēku prātus, rada harmonisku vidi. Lai izdodas šajos svētkos saklausīt Ziemassvētku zvanus!