Ziemassvētki ir brīnumu laiks un netrūkst arī brīnumainu stāstu. Adventa laikā Latvijas Radio 2 skan iemīļotākās Ziemassvētku dziesmas un interesanti stāsti par Ziemassvētku simboliem un paražām. Klausieties tos LR2 "Ziemassvētku stāstu kalendārā" katru dienu pēc pulksten 11-tiem, ar atkārtojumu pēc pulksten 15-tiem.

Veram vaļā Ziemassvētku stāstu kalendāru un šīs dienas gaviļniece ir Ziemassvētku dziesma, jeb Ziemassvētku korālis. Jāsaka, ka katrai dziesmai ir savs stāsts un sava vēsture un dažai vēsture ir vairāk nekā 400 gadu sena. Par populārākajām un senākajām Ziemassvētku dziesmām arī šīs dienas stāsts.

Katros Ziemassvētkos mēs dziedam „Es skaistu rozīt’ zinu”. Nav precīzi zināms datums, bet senākās liecības atrastas Ķelnē, kur 1599. gadā iespiestas šīs dziesmas notis un teksts. Latvijas teritorijā ar skaisto, līgano Ziemassvētku melodiju iepazīstināja brāļu draudzes jeb hernhūtieši. „Es skaistu rozīt’ zinu” latviski atdzejojis Jaunpiebalgas mācītājs Kārlis Ludvigs Kēlbrants, kas interesanti, dedzīgs hernhūtiešu kustības kritizētājs.

Vēl kāda ļoti populāra dziesma - „Pošam visu greznā rotā”. Melodija datēta ar 16. gds., bet dziesmas vārdi esot radušies Amerikā 18. gds., publikācijas gan atrastas no 19. gadsimta otrās puses. Latviski dziesmu atdzejojis LELB Kanādas apgabala prāvests Ivars Gaide.

„Pār mazo ciemu ielejā” sākotnēji nebija Ziemassvētku dziesma. Misionārs un sludinātājs Edmunds Hamiltons Sears 1849. gadā uzrakstīja skumjus vārdus, domājot par karu un mieru, ASV un Meksikas kara iespaidā. Mūzikas autors ir komponists Villiss Ričards Storrs un melodiju viņš nosauca pavisam vienkārši – „Korālis”.

Un vēl „Zvaniņš skan” – vispasaules populārākā Ziemassvētku dziesma.  Interesantais fakts dziesmas vēsturē ir tas, ka tā sākotnēji radās par godu amerikāņu pateicības dienai ar nosaukumu „Vaļējās viena zirga kamanas” jeb „Atvērtās viena zirga kamanas”. Katrā ziņā Džeimss Lords Pīrponts savas dzīves laikā neiedomājās, ka viņa vienkāršā, skanīgā dziesmiņa kādreiz būs neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa teju visā pasaulē. Arī Latvijā šī dziesma ir populāra, latvisko vārdu autors ir Alfrēds Krūklis.