Ziemassvētku stāstu kalendāra goda vietā šodien Eņģelis. Eņģelīši visdažādākos veidos un izpausmēs kopā ar cilvēku ir visu gadu, tomēr Ziemassvētku laiks ir arī eņģeļu svētku laiks. Eņģelīši rotājas svētku eglītēs, bieži vien egles galotnē, arī tirdziņos, veikalos un teju katrā mājā. Un kā nu ne! Eņģeļi Ziemassvētku stāstā spēlē svarīgu lomu, jo paziņoja cilvēkiem par Dieva dēla nākšanu pasaulē.

Eņģelis, tulkojot no sengrieķu valodas, ir vēstnesis, tātad Dieva vēstnesis, kas nes ziņas cilvēkiem un bieži vien parāda arī pareizo ceļu. Eņģeļi ir garīgas, dvēseliskas bezdzimuma būtnes, kuras cilvēks tomēr atveido pēc savas līdzības. Eņģelīši ir balti, ar mīkstiem un pūkainiem spārniem. Labestīgas, tīras, nevainīgas būtnes, gan bērniņu, gan jaunu vīriešu un sieviešu veidolā.

Eņģeļi sastopami ne tikai kristietībā, bet arī islāmā. Korānā ir teikts, ka eņģeļi ir ar divkāršiem, trīskāršiem un pat vairāk spārniem. Viņu sūtība ir sludināt Dieva esamību. 

Tā kā cilvēka prāts un uztvere ir ierobežota, tad mums nav lemts pilnībā izprast eņģeļu ceļus un viņu daudzveidību. Pastāv uzskats, ka katram cilvēkam ir savs sargeņģelis. Ja tā, tad, lai tie visi mums palīdz rast mieru un laimi šajos Ziemassvētkos!