Dziedātājs Vladislavs Juhņevičs mūžībā aizgāja pirms 2 gadiem, tā arī nesagaidot savu 65. jubileju, kas būtu svinama 8. oktobrī. Un visa viņa dzīve bijusi kā raiba rudens laba, bet allaž vērpusies ar mūziku. Latvijas radio fonotēkā glabājas apmēram 50 Vladislava Juhņēviča iedziedātu dziesmu kopā ar radio orķestri un dažādiem ansambļiem. To vidū bija Modo, Meloss, Mazā ģilde, Blāzma un citi…

Dzīves pēdējos gados Juhņēvičs gan bija pārtraucis dziedātāja gaitas un strādāja kā klavieru skaņotājs, taču savā garajā un daudzveidīgajā skatuves mūžā viņš bija guvis pelnītu klausītāju mīlestību, dziedādams visdažādāko repertuāru no latviešu ziņģēm un populārajām svinību melodijām līdz komponistu jaundarbiem šlāgermūzikas jomā. Sevišķi populāras bijušas Juhņēviča uzstāšanās ar humoristiskajām programmām grupas Meloss solista karjeras gados.

Iepriekš spēlējis saksofonu, Zaubē dzimušais jaunietis dziedāt sāka tikai pēc balss lūzuma. Pabeidzis vidusskolu, Vladislavs Juhņēvičs devās uz Rīgu, iestājās Kultūras darbinieku tehnikumā, kur gatavojās kļūt par pūtēju orķestra vadītāju. Viņš izturēja konkursu arī uz VEF kultūras pils vokālistu studiju, kur mācījās jau kopš 11. klases un piedalījās tolaik populārajās VEF rēvijās Uz Spīdolas viļņa. VEF vokālās studijas galvenā zvaigzne bija lieliskais dziedātājs un pedagogs Leonīds Zahodņiks, tas pats, kas balsi izkopa mūsu lieliskajiem Filharmonijas solistiem. Kad pienāca laiks dienēt armijā, Vladislavs nonāca slavenajā karavīru ansamblī Zvaigznīte, kur atkal varēja dziedāt.

Parasti savā mūžā Juhņēvičs dziedāja vairākos ansambļos vienlaicīgi, un 70. gadu sākumā viņa balss skanēja gan Rīgas restorānos Ruse un Ščecina, gan Siguldas bigbendā, kā arī Ādažu ansamblī Suvenīrs kopā ar Mirdzu Zīveri. Kopā viņi dziedāja arī Raimonda Paula grupā Modo, kam Juhņēvičs pievienojās 1976. gadā. Un Vladislavs bija viens no retajiem, kas no Paula kolektīva aiziet pēc paša gribas. Sekoja atkal raibs dzīves periods ar dziedāšanu 1981. gadā dibinātajā Ciemupes ansamblī Meloss, 90. gados dziedātājs uzsāka savu biznesu – atvēra ēstuvi Fish & Chips, pelnīja naudu kā klavieru skaņotājs un, protams, dziedāja, tikai jau mazākos pasākumos. Šovakar Vladislava Juhņeviča balsi atgādināšu ar no Latvijas izceļojušā ebreju tautības komponista, slavenās Leonoras autora, Grigorija Zilbera dziesmu. Zilbers ir sveiks un vesels, čakli darbojas Izraēlā un šad tad kolēģiem par sevi atgādina ar kādu elektroniskā pasta vēstuli. 90. gadu sākumā Zilbers bija sasparojies savu dziesmu iemūžināšanai radio, kur tās iedziedāja pat Nora Bumbiere un Viktors Lapčenoks, arī 1950. gada 8. oktobrī dzimušais Vladislavs Juhņevičs, un 1990. gadā tapa šis zināmā mērā simboliskais dziesmas Muzikants ieraksts, kas ar Valda Pavlovska vārdiem.