Aizvadītajā nedēļā Latvijā visapkārt viļņoja hokeja kaislības, tad nu uz tām šovakar atskatīsimies muzikāli ar Ojāra Grinberga starpniecību. Kas attiecas uz hokeju, tad šī spēle Latvijā ienākusi jau pirms gadiem simts, taču Grīziņkalnā augušais dziedātājas bērnībā un jaunībā neaizrāvās ar slidošanu, toties Ojāram ļoti padevās skriešana, lēkšana, granātas mešanas un rokasbumbas spēle.

Aktīvs jaunietis bija gan sportā, gan pašdarbības jomā, bija aktīvs pionieris, pat pulciņa vadītājs, vienīgi nepatika dziedāt korī. Ja nu kādreiz gadījās, tad pārāk nepūlējās. Grinbergs pat pieteicās deju pulciņā, kur arī iepazinās ar skolasbiedru Imantu Kalniņu, vēlāk slaveno komponistu. Grinbergs apguva valša, tango, polkas dejas soļus, šad tad ar pulciņa biedriem devās uz operteātri, noskatīties kādu baleta izrādi.

Dziedāšanai Ojārs pieķērās, kad jau kā virpotāja māceklis strādāja rūpnīcā „Stars”, un viņa balsi ievēroja pianists Andris Noreiķis. Viņš arī iemācīja puisim dziedāt vācu šlāgerus un pat Elvisa Preslija repertuāra dziesmas, un pamazām Grinbergs sāka savu ceļu uz estrādes mākslas augstumiem. Tajā lieti noderēja jaunībā iegūtais sportiskais rūdījums – arī uz skatuves nācās lēkt un skriet, protams, arī dejot, un Ojāra Grinberga kustīgumu, azartu un, protams, lielisko balsi novērtējuši klausītāji tālu plašajā pasaulē. Sportam tad laiks atlika vien pie televizora ekrāna, toties 1974. gadā Ojārs ieskandināja krievu komponistes Aleksandras Pahmutovas dziesmiņu „Hokejs” Laimoņa Pēlmaņa atdzejojumā.