Esam saņēmuši patīkamu ziņu, ka Lielajai mūzikas balvai nominēts Latvijas radio bigbends un tā mākslinieciskais vadītājs Raimonds Pauls, kas šos pienākumus pildīja arī 90. gadu sākumā. Turklāt 12. janvārī Maestro svinēs savu 81. dzimšanas dienu, būdams joprojām aktīvs un rosīgs mūsu mūzikas druvā, kas bez Raimonda Paula nav iedomājama jau 60 gadus.

Tieši pirms 60 gadiem savu sadarbību ar Maestro uzsāka Operetes premjers Edgars Zveja, kuram komponētās dziesmas Pauls sauc par savām pirmajām nozīmīgākajām melodijām. Tolaik Raimonda Paula pianisms dzirkstīja Latvijas radio estrādes sekstetā, kas ar laiku tika pievienots Rīgas estrādes orķestrim, kura vadību Maestro uzņēmās 1964. gadā.

Par pirmo kopīgo Edgara Zvejas un Raimonda Paula ieskaņojumu kļuva dziesma Ziemas vakars, kurai muzikologs Dzintars Kļaviņš 30 gadus vēlāk laikrakstā Dzimtenes balss veltīja visai izteiksmīgas rindas: „Gaumīga dzeja. Smalkjūtīgs tās skanējums. Pieglaudīga melodija; pentatonisko balsu režģis rada sajūtu, ka gaisā daudz skābekļa. Džeziskas atraisītības spirgtne ritmikā. Koptēls asociējas ar zēnu, kurš brīnīgām acīm un dzirdīgām ausīm tver decembra nogales burvestību. Vēl par stūrainu, lai atbilstu estrādes koncertdziedoņa – šansonjē – izsmalcinātajām prasībām. Bet – jau par labu, lai dziesmiņai ļautu valkāties ballītēs”.

Edgara Zvejas priekšnesumā ar dažādu sastāvu instrumentālo pavadījumu radiofonā 50. un 60. gados iemūžinātas Raimonda Paula dziesmas Vecais bērzs, Kastaņkoks, Kad zvaigznes krīt, Vāverīte, Tai vajag mīlestībai būt un citas, protams, slavenā Lai tik līst – kopā vairāk nekā divdesmit trāpīgu melodiju. Ar tām Zveja uzstājās ne tikai Radiofonā, bet arī koncertos Filharmonijas zālē, VEF kultūras pilī, daudzās Latvijas pilsētās sešdesmitajos, kā arī savā 1973. gada turnejā. Taču atklājums man bija šis ieskaņojums, kuru tūdaļ piedāvāšu jūsu uzmanībai. 1968. gadā radio studijā kopā ar estrādes orķestri Edgars Zveja iedziedāja Vecā jūrnieka stāstu, dziesmu ar Alfrēda Krūkļa dzeju, ko Rīgas estrādes orķestra koncertos ar lieliem panākumiem atskaņoja Zdzislavs Romanovskis. Nu jums būs iespēja novērtēt Zvejas interpretāciju!