8. oktobris ir komponista, pianista, dziedātāja Ulda Stabulnieka šūpļasvētki, bet mūziķa jau 5 gadus nav starp mums. Arī viņa skaņdarbu pūrs nav līdz galam pārskatīts, daudz kas palicis tikai notīs, un arī daudzas no tām aizgājušas zudībā. Taču saglabājies pašas pirmās Ulda sacerētās dziesmas ieraksts.

Tā tapa dienesta gados, kad Stabulnieks muzicēja Zvaigznītē, un gadījās arī brīvāki brīži, kad pasēdēt ar cīņu biedriem jautrā bariņā. Vienā no šīm reizēm Uldis iepazinās ar Kārli Ziedoņu, un šņabi dzerot, abi saderēja, ka Stabulnieks uzrakstīs dziesmu, lai dod vienalga kādu dzejoli. Ziediņš arī iedeva vārsmas bez atskaņām – dzejoli Tu gribēji lai dāvāju tev rozes. Un Uldis sacerēja dziesmu. Mūziķis bija ticis pie īsa atvaļinājuma, no Zvaigznītes tikko bija demobilizējies dziedātājs Ojārs Grinbergs, kuru Raimonds Pauls uzreiz iesaistīja Rīgas estrādes orķestrī. Un pēc skaņdarba atrādīšanas Paulam, Ojārs teju nākamajā vakarā REO koncertā nodziedāja Stabulnieka pirmo dziesmu.

Atgriezies no armijas, 1968. gada janvārī Uldis atsāka studijas konservatorijā un Rīgas vagonbūves rūpnīcas klubā izveidoja ansambli, komponēja arī vietējam Tautas teātrim, līdz 1969. gadā radās iespēja kļūt par štata pianistu Latvijas radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestrī. Gadu vēlāk savu pirmo ar Kārļa Ziediņa vārdiem sacerēto dziesmu bosanovas stilā Uldis Stabulnieks ieskaņoja radio studijā. Un tikai savā 50. gadu jubilejas koncertā Nacionālajā teātrī komponists to beidzot dziedāja publikas priekšā.

Šīs Ulda pirmās dziesmas nosaukums ir ļoti simbolisks. Izrādās, tumšsarkanas rozes bija komponista mīļākās puķes, un šovakar dzirdēsiet 1970. gadā iemūžināto Stabulnieka dziesmu Tu gribēji, lai dāvāju tev rozes.