Savā garajā skatuves mūžā, būdama Latvijas operteātra zvaigzne no pagājušā gadsimta 50. līdz pat 70. gadiem, dziedātāja Regīna Frinberga saņēmusi daudz atzinības, tostarp Lielo mūzikas balvu, un, kaut gan mākslinieces repertuārā bijis ļoti maz populārās mūzikas, ja nu vienīgi kāds operetes fragments, gribējās viņas devumu pieminēt arī šovakar, sagaidot Frinbergas 90. jubileju, kas svinama 17. martā. 30 gadi aizvadīti, skolojot Latvijas dziedātāju jauno paaudzi, un Frinbergas audzēkņu vidū minamas Lilija Greidāne, Maija Krīgena, Kristīne Opolais.

Daugavpilī dzimusī Regīna Māliņa-Frinberga beigusi Daugavpils mūzikas skolu, Latvijas valsts konservatoriju, 1953. gadā debitēja uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Dziedātājas operlomu skaitā bija Toska, Mimī, Liza Pīķa dāmā, Elizabete operā Tannheizers un daudzas citas. Par viņas karjeras vainagojumu kļuva Lučija Doniceti operā Lucia di Lammermoor, un vairāk nekā 20 skatuves gadu laikā Regīna Frinberga bija Rīgas opernama labākais liriskais soprāns ar dabas dotu, izlīdzinātu, plaša diapazona balsi. Talantu no mammas mantojis arī Dailes teātra dziedošais aktieris Juris Frinbergs, kas piedalījās arī ansamblī Mīlas metronoms kopā ar citas slavenas dziedātājas Intas Spanovskas dēlu Hariju.

Vairākkārt Regīnai Frinbergai nācies piedalīties operešu ieskaņojumos Latvijas radio studijā, un, sveicot dziedātāju tik ievērojamā jubilejā, dzirdēsiet fragmentu no Īzaka Dunajevska operetes Brīvie vēji – skanēs Stellas un Janko duets, Teodora Vēja vadītā koncertansambļa pavadībā dziedās jubilāre un Edgars Zveja 1961. gada ierakstā.