Šogad apritējuši 35 gadi, kopš 80. gados populārā ansambļa Vaidava dibināšanas – tā priekšnesumus ne vienreiz vien esat dzirdējuši programmā Zelta Graudi, taču mūsu skaņu arhīvā ir vēl virkne nedzirdētu dziesmu.

Šis ansamblis ar patriotisko nosaukumu izveidots 1981. gadā un darbojās līdz 90. sākumam. Par Vaidavas dibinātājiem kļuva mūziķi - basģitārists Pēteris Šiliņš un ģitārists Juris Bodnieks, kuri kopā spēlējuši jau no septiņdesmito gadu vidus. Viņiem pievienojās bundzinieks Harijs Luškovs, taustiņinstrumentālists Imants Točs un dziedātājs Jānis Zandbergs.

1982. gadā klausītāju vērtējumam tika nodota pirmā dziesmu programma, 1983. tika sarīkoti pirmie koncerti Rīgā, Universitātes lielajā aulā, un skaļākos aplausus izpelnījās tās dziesmas, kas jau bija izskanējušas ierakstos Latvijas radio ētera viļņos. Vaidava piedalījusies arī tolaik populārajos koncertbraucienos uz PSRS triecienceltnēm, un vecā avīzē atradu ziņu, ka 1983. gadā grupa sava visapmeklētākā koncerta ienākumus pārskaitījusi Miera fondā. Lielāko popularitāti Vaida sasniedza 80. gadu vidū, pateicoties dziesmām Tu būsi vēl, Pusnakts stundā, un protams, viņu lielākais grāvējs bija dziesma Kafijpupiņas, Vaidavai notika daudz koncertu Latvijā un ārpus tās robežām, un grupā īsāku vai garāku laika sprīdi muzicējuši arī Tālis Strenga, Roberts Štarks, Aldis Lezdiņš, Edgars Naglis, Einārs Kizjalo, Modris Šterns, Ojārs Suvorovs un citi.

Pēc 17 gadus ilga darbības pārtraukuma Vaidava atgriezās latvju popmūzikā 2008. gadā, izdodot savu dziesmu disku, taču svītru nākotnes nodomiem pārvilga ilggadīgā solista Jāņa Zandberga aiziešana mūžībā. Jānis savulaik bija visai ražīgs dziesmu autors Vaidavā, viņš sacerējis arī šo skaņdarbu - Rekviēms sikspārnim ar Jura Helda dzeju un dziesma kļuva par vienu no grupas pirmajiem skaļajiem roka stilā skanošajiem hitiem. Laiks Vaidavas 35. gadskārtu pieminēt ar šo nosacīti skaļo grāvēju pirmoreiz.