12. jūnijā 60. dzimšanas dienu svin grupas „Credo” ilggadīgais dalībnieks, ģitārists un komponists Armands Alksnis. Tā kā šis mūziķis nav no tiem, kuri rīko skaļus jubilejas koncertu, tad vismaz sveiksim viņu raidījumā, kā nekā Alkšņa muzikālās gaitas sākušās jau pirms apaļiem 40 gadiem, 1978. ar līdzdalību Jura Kulakova izveidotajā grupā „Arka”.

Skrīveros, 1958. gada 12. jūnijā dzimušais mūziķis mācījies Stučkas bērnu mūzikas skolas klavieru klasē, toties jau J. Mediņa mūzikas vidusskolu absolvējis kā kontrabasists. Tolaik tad arī Alksnis pievienojās ārtroka vienībai „Arka”, taču to nācās pamest, jo divi gadi jāpavada obligātajā karadienestā. Kad Armands no tā atgriezās, viņu ar urravām sagaidīja Liepājas grupas „Credo”, kurai ļoti pietrūka ģitārista, turklāt ar tik veiklu tehniku, kāda raksturīga Alksnim. Piedevām viņš tūlīt ķērās pie dziesmu sacerēšanas, un par pirmo Armanda Vislatvijas kļuva kļuva enerģiskā dziesmiņa „Atbilde”, kuras piedziedājumā fonā dzirdama mūziķa paša balss.

Pilnā skaļumā Alksnis iedziedājās jau pēc daudziem gadiem, savā soloalbumā „Trīs vārdi”, kas izdots 1997. gadā. Ja astoņdesmitie gadi stabilā augšupejā aizvadīti grupā Credo, tad 80. gadu nogalē jau sevi lika manīt Alkšņa interese par nopietnāku mūziku, nevis līdzidziedamām dziesmiņām vien. Publika jau labu laiku bija jūsmojusi par viņa virtuozajiem ģitāras solo gan ciklos „Austrumu motīvi” un „Melnais kliedziens”, bet negaidīti 1988. gadā Alksnis pārsteidza fanus, pievienodamies Uģa Prauliņa grupai „Vecās mājas”, kas muzicēja daudz nopietnākā un sarežģītākā stilā. Tā aizritēja pieci gadi, sekoja uz instrumentālo mūziku orientētais projekts „Satori”, paralēli mūziķis jau citas intereses īstenoja kopā ar pianistu Helviju Stengrevicu, piemēram, veidojot klasisku skaņdarbu apdares ģitārai ar sintezatoru.

Kad 1997. gadā vecais labais Liepājas „Credo” atjaunoja darbību, Alksnis, protams, pievienojās kolēģiem, taču oriģinālo dalībnieku skaits saruka, arī mūsu jubilārs no ansambļa aizgāja 2009. gadā, lai nodotos pedagoga darbam. 2013. gada maijā Grobiņā notika Armanda Alkšņa sacerētās roksāgas „Senā Kursa” pirmatskaņojums viņa rokrakstam raksturīgajā klasiskajā rokmūzikas izteiksmībā, un nu jau itin bieži mūziķis koncertē kopā ar savu dēlu Andrievu, kam nodevis savas ģitārspēles zināšanas. Tagad, suminot Armandu Alksni 60. jubilejā, lai skan viņa 1997. gada soloalbuma tituldziesma „Trīs vārdi” ar Normunda Rudzīša dzeju autora priekšnesumā.