Jau 68. reizi kopš 1936. gada, jūlija otrajā sestdienā visā Latvijas jūras piekrastē tiks svinēti Zvejnieku jeb Jūras svētki. Par jūras arājiem dēvētie zvejnieki kopš sen seniem laikiem deva nozīmīgu artavu mūsu zemes kopējā saimniecībā, un jau kopš pirmās brīvvalsts laikiem šie krāšņie svētki ar plašu vērienu tikuši atzīmēti Latvijas piejūras pilsētās un ciemos - Ventspilī, Liepājā, Kolkā, Rojā, Pāvilostā, Salacgrīvā, Engurē, Mērsragā, Nīcā, Lapmežciemā, Mellužos, Ainažos un citviet. Šis gads, par laimi, nebūs izņēmums, un ierasts, ka svētku viesus sveic ne tikai Neptūns ar savām nārām un dažnedažādām jautrām padarīšanām, bet tiek rīkots arī milzum daudz koncertu.

Tā šoreiz Liepājā 14. jūlijā no pulksten 11.00 līdz 19.00 daudzveidīga un plaša programma visas dienas garumā skanēs laukumā pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Liepājas promenādē, Juliannas pagalmā un pie Muitas mājas. Par muzikālo baudījumu gādās grupas “Bet Bet”, “Triānas Parks”, Nacionālā teātra aktieru apvienība “Greizais Ratiņš” un X-faktora dalībnieki. Rojā šosestdien lielā balle pludmalē risināsies uz veselām divām skatuvēm, un tās pieskandinās Gacho, „Otra puse” un Antra Stafecka, Uldis Marhilēvičs ar saviem draugiem, Guntars Račs un „Saldās sejas”, grupas „Crazy Dolls”, „Lauku muzikanti” un „Roja”.

Carnikavā par skaistu zaļumballi gādās mūziķu grupa Aivara Gudrā vadībā. Salacgrīvā dzirdēsiet labākās Laura Reinika dziesmas koncertā „Es domāšu par tevi”, pēc tam sekos balle ar „Dakotu” un Aivaru Birzmali. Zvejnieksvētkos Lapmežciemā 14. jūlijā uzstāsies „Carnival Youth”, apvienība „Uzlūdz kungi” un Ivo Fomins, pēc tam zaļumballe ar grupām „Blitze” un „Kokmuižas muzikanti”. Un tikpat daudz, cik pasākumu zvejnieksvētkos, Latvijas radio fonotēkā ir arī piemirstu jūrai veltītu dziesmu, kādas sacerējis vai ikviens Latvijas komponists, sevišķi jau populārajā žanrā. Šoreiz atskatīsimies uz komponista, pianista, dziesminieka Ulda Stabulnieka jaunību, kas aizritējusi ne gluži pie jūras, Rīgā, taču tāpat kā Rīgu, arī jūru un citus Latvijas ūdeņus, kuros labprāt iegremdēja savu makšķeri, Uldis mūzikā apdziedājis daudzkārt.

Šoreiz, iespējams, pirmais Stabulnieka dziesmas ieskaņojums Latvijas radio, kurā par štata darbinieku Uldis kļuva 1969. gadā, vēl mācoties Latvijas Valsts konservatorijā. Kad radās iespēja kļūt par štata pianistu Latvijas radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestrī, jaunais mūziķis konservatorijā palūdza akadēmisko gadu, pat piedraudēja, ka ies mācīties uz Ļeņingradu, līdz beigās izkaroja sev tiesības pāriet uz neklātienes nodaļu. Savu mūzikas augstskolu Stabulnieks ar kordiriģenta diploma godam beidza 1972. gadā, bet jau 1969. gadā ar Alfrēda Krūkļa vārdiem tapa dziesma „Jūra, mūsu jūra”, kuru ieskaņoja Latvijas radio ārštata sieviešu vokālais ansamblis, kura mākslinieciskie vadītāji bijuši gan Juris Kļaviņš, gan Jānis Zirnis.